dreamBIG with Tomáš Mikolov

dreamBIG with Tomáš Mikolov

Přijďte si 18. března poslechnout přednášku o kariérním růstu předního experta na umělou inteligenci. Tomáš Mikolov pracoval v týmu Google Brain, kde se podílel na vylepšení překladače Google. Později ho zrekrutoval přímo Mark Zuckerberg do společnosti Facebook. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:105. Na akci je nutné se registrovat.

Téma

Během přednášky Tomáš představí svůj příběh, jak se dostal k výzkumu v oblasti umělé inteligence (AI), jakým způsobem se mu podařilo uspět a co mu naopak nevyšlo. Tomáš dále popíše své zkušenosti se studiem, životem a prací v zahraničí. Vylíčí také, co mu přinesla práce ve společnostech Google v Silicon Valley a Facebook v New Yorku.

O akci

Akce je zdarma a je nutná předchozí registrace. Přednáška se koná v rámci Informatických večerů FIT ve spolupráci se společností dreamBIG.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Tomáš Mikolov – Facebook
Termín
18. března 2019, 18:00–19:30
Místo
Posluchárna T9:105, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
YouTube
AVC FIT (přístupný pouze studentům a zaměstnancům ČVUT)

O přednášejícím a společnosti

Přednáška se koná ve spolupráci s organizací dreamBIG, která vám na představí předního experta na umělou inteligenci. Tomáš je zářným příkladem člověka, který se nebojí dreamBIG, přičemž stojí nohama pevně na zemi.

Tomáš Mikolov

Tomáš Mikolov – profile

Tomáš Mikolov více než čtyři roky vyvíjí umělou inteligenci ve společnosti Facebook. Sem ho z týmu Google Brain zrekrutoval přímo Mark Zuckerberg. Je jedním z vědců, kteří pomohli výrazným způsobem vylepšit překladač Google. Mezi jeho další nejznámější projekty patří knihovny word2vec a fastText, které jsou používány řadou světových IT hráčů.

Tomášovým profesním cílem je vyvinout inteligentní stroje schopné učit se komunikovat s lidmi prostřednictvím jejich přirozeného jazyka. V roce 2018 obdržel Cenu Neuron za významný vědecký objev.

Více o Tomášovi a jeho výzkumu se můžete dozvědět v jednom z rozhovorů:

dreamBIG

dreamBIG with Tomáš Mikolov - plakát
Logo dreamBIG

Společnost dreamBIG zastupuje nastupující talentované i zkušené a prověřené IT profesionály, kteří ve svých kariérách nechtějí stát na místě. Vývojáře, testery i například datové inženýry spojuje s jedinečnými pracovními příležitostmi dřív, než oficiálně spatří světlo světa.

Související obsah

Témata
Cyklus přednášek: Informatické večery FIT
Předchozí přednáška: Private Cloud – Pokroky v síťové infrastruktuře
Následující přednáška: Ověřování uživatelů – když (jen) hesla nestačí
Podobné přednášky: dreamBIG with Lukáš Kroc, dreamBIG with Jiří Fabián, dreamBIG with Lukáš Linhart
Lidé
Přednášející: Tomáš Mikolov
Záznam akce: Audiovizuální centrum studentů ČVUT
Místa
T9:105
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka


Poslední změna: 11.7.2019, 9:31