Informatické večery FIT v zimním semestru 2018/2019

Přednášky v zimním semestru 2018/2019 se konaly nepravidelně v pondělí a výjimečně jednu středu od 15. 10. do 10. 12. 2018 vždy od 18:00 v prostorách Nové budovy ČVUT. Dne 5. 12. jsme hostili výjiměčnou přednášku Lukáše Kroce o jeho kariérním růstu ve společnostech jako SpaceX či NASA. Přednášeli i zástupci firmy Profinit EU (Zlatý partner FIT) a Barclays (Bronzový sponzor FIT).

10. 12. 2018 – Václav Pech: Doménově specifické jazyky s JetBrains MPS
Přijďte si poslechnout přednášku o tvorbě doménově specifických jazyků za pomocí nástroje JetBrains MPS. Václav Pech se s vámi podělí o zkušenosti s používáním tohoto open-source nástroje a vysvětlí základní principy, na kterých stojí návrhy programovacích jazyků.
5. 12. 2018 – Lukáš Kroc: dreamBIG with Lukáš Kroc
Lukáš Kroc si pro vás připravil přednášku na téma doslova hvězdného kariérního růstu. Lukáš pracoval ve špičkových společnostech jako SpaceX či NASA a podílel se na projektech Falcon 9 a Dragon. Na akci je nutné se registrovat.
19. 11. 2018 – Jiří Kamenický: X-definice – zpracování a transformace dat
Jiří Kamenický ze společnosti Syntea software group a.s. si pro vás připravil přednášku o frameworku X-definice. Seznámí vás s touto technologií a ukáže vám její praktické použití v enterprise aplikacích na konkrétním projektu.
12. 11. 2018 – Ahliddin Ibragimov: Pět let po studiu FIT – co jsem se naučil v praxi
Přijďte si poslechnout přednášku na téma kariérního růstu absolventa FIT. Ahliddin Ibragimov se s vámi podělí o zkušenosti z působení ve společnosti Barclays (Bronzový sponzor FIT). Na závěr vám nabídne pár užitečných rad a tipů z praxe k budoucí IT kariéře.
5. 11. 2018 – Dominik Matula, Zdeněk Veselý: Odhal krádež identity – Data Science v praxi
Experti ze společnosti Profinit EU (Zlatý partner FIT) si pro vás připravili přednášku na téma, jak odhalit krádež identity. Dominik Matula a Zdeněk Veselý vás seznámí s problematikou Big Data a představí vám projekty v oblasti Data Science z praxe.
29. 10. 2018 – Vojtěch Straka, David Labský: RetroHerna – výlet do herní historie
Projekt RetroHerna vás vezme na výlet do herní historie. Dvojice nadšenců Vojtěch Straka a David Labský vás seznámí se starými videohrami a s problematikou archivace. Na závěr si budete moci historické herní přístroje také vyzkoušet.
22. 10. 2018 – BIS: Představení Bezpečnostní informační služby a možností uplatnění v oblasti IT
Přijďte na přednášku od expertů z Bezpečnostní informační služby, se kterými nemáte možnost se běžně setkat. Zástupci BIS představí nejprve činnost této organizace a poté nabídky práce či příležitosti uplatnění v oboru IT.
15. 10. 2018 – Víťa Šmíd: Od programátora na volné noze k CTO start-upu
Víťa Šmíd se s vámi podělí o zkušenosti ze své kariéry programátora. Nabídne vám svůj pohled na problematiku budování start-upu a provede vás zákulisím obchodování na burze.
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka


Poslední změna: 15.4.2019, 16:03