InstallFest

InstallFest

InstallFest je konference zaměřená na open-source operační systém Linux a příbuzná témata, která se koná každoročně v Praze. Hlavním myšlenkou této víkendové akce je sdružovat linuxové nadšence a pomoci začátečníkům s orientací v tomto operačním systému.

Současný ročník

InstallFest - logo
Logo konference InstallFest

Jedenáctý ročník konference InstallFest se koná o víkendu 2.–3. března na Fakultě elektrotechnické ČVUT na Karlově náměstí. Setkání linuxové komunity nabídne bohatý program s přednáškami a workshopy nejen na témata počítačové bezpečnosti a internetu. Mezi přednášejícími budou tradičně i zaměstnanci a studenti naší fakulty, např. Lukáš Bařinka, Tomáš Čejka, Martin Bílý či Karel Jílek. Kromě otevřených technologií nabídne konference i „otevřené jídlo“ – OpenColu. Vstupné je zdarma, ale je nutné se registrovat.

Minulé ročníky

První InstallFest zorganizovali již v roce 1999 studenti ze Studentské unie ČVUT, konkrétně z klubu Silicon Hill. Akce do roku 2005 měly podobu tzv. instalačních festivalů, kdy si účastníci za dohledu odborníků instalovali operační systém Linux. Postupně se přidávali i přednášky na témata používání tohoto sytému. Od roku 2009 má akce podobu klasické konference.

Naše fakulta se na organizaci festivalu podílí od roku 2011. Od té doby se festival koná každoročně a jeho program se s každým dalším rokem rozšiřuje. Na stránkách z minulých ročníků najdete videozáznamy, prezentace a programy.

InstallFest 2018
Desátý ročník konference InstallFest se konal o víkendu 3.–4. března na Fakultě elektrotechnické ČVUT na Karlově náměstí. Setkání linuxové komunity nabídlo bohatý program s přednáškami a workshopy pro začátečníky i pokročilé. Mezi přednášejícími byli tradičně i zaměstnanci a studenti naší fakulty, např. Lukáš Bařinka, Petr Hodač, Miro Hrončok či Tomáš Čejka.
InstallFest v letech 2011–2017
InstallFest 2017
InstallFest 2016
InstallFest 2015
InstallFest 2014
InstallFest 2013
InstallFest 2012
InstallFest 2011

Kontakt

Akci pořádá klub Silicon Hill, který je součástí Studentské unie ČVUT. Klub sídlí na Kolejích Strahov, kde zastupuje ubytované studenty, spravuje místní počítačovou síť nebo se podílí na realizaci zajímavých projektů a odborných přednášek. Konference se od roku 2017 koná v prostorách Fakulty elektrotechnické ČVUT – Karlovo náměstí 13, Praha 2.

Jakub Jančička – profile

Bc. Jakub Jančička

Hlavní organizátor konference InstallFest

Systémový administrátor na Oddělení ICT

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Jakub Jančička, jakub.jancicka@fit.cvut.czHlavní organizátor konference InstallFest


Poslední změna: 25.2.2019, 14:20