InstallFest 2018

InstallFest 2018

Desátý ročník konference InstallFest se koná o víkendu 3.–4. března na Fakultě elektrotechnické ČVUT na Karlově náměstí. Setkání linuxové komunity nabídne bohatý program s přednáškami a workshopy pro začátečníky i pokročilé. Mezi přednášejícími budou tradičně i zaměstnanci a studenti naší fakulty, např. Lukáš Bařinka, Petr Hodač, Miro Hrončok či Tomáš Čejka. Program začíná oba dny v 10:00. Vstupné je zdarma, ale je nutné se registrovat.

Téma

Konference se tradičně zaměřuje na základní témata spojená s instalací a používáním Linuxu. Nemohou chybět také další open-source technologie z oblasti sítí, serverů nebo kontejnerů.

Program

Letošní program nabízí 29 přednášek a 11 workshopů. Začátečníci mohou navštívit například přednášky o stavbě domácí Wi-Fi sítě, bezpečné správě hesel, správě virtuálního serveru, základech e-mailové netikety nebo workshop Nebojte se příkazové řádky. Pokročilí uživatelé se mohou těšit na témata jako automatická síťová instalace, vývoj na Linuxu či analýza síťových měření v Pythonu.

Dále na vás čekají stánky různých linuxových distribucí a dalších projektů jako Silicon Hill, Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Bastlíři SH, 3D tisk SH nebo LinuxMarket.

Součástí programu konference jsou také přednášky zaměstnanců a studentů FIT:

InstallFest - přednáška
Přednáška Lukáše Bařinky na minulém ročníku
Lukáš Bařinka
Bash a strukturované programování
Tomáš Čejka
nmap: jeden ze síťařových švýcarských nožů
Milan Beneš
ČVUT SÚZ reinstall – rok a půl poté
Petr Hodač
Vim na 20 min
Miro Hrončok
Hra v Pythonu pro naprosté začátečníky i pokročilé
Jan Uhlík
VI [Esc] : s/$/M/
Karel Jílek
Nebojte se příkazové řádky
Václav Pužman
Instalujeme Arch Linux

O akci

Festival je zaměřen hlavně na začátečníky, ale chybět nebude ani program pro pokročilé uživatele. Akce je zdarma, ale je nutné se zaregistrovat. Všechny potřebné informace jsou dostupné na webových stránkách festivalu. Akce bude streamovaná.

Typ akce
Konference
Organizátor
Klub Silicon Hill, Studentská unie ČVUT
Termín
3.–4. března 2018
Místo
Fakulta elektrotechnická ČVUT, budova E
Karlovo náměstí 13, Praha 2
Jazyk
Čeština
Záznam
YouTube
Web akce
InstallFest 2018
InstallFest - logo
Logo konference InstallFest

Kontakt

Akci pořádá klub Silicon Hill, který je součástí Studentské unie ČVUT. Klub sídlí na Kolejích Strahov, kde zastupuje ubytované studenty, spravuje místní počítačovou síť nebo se podílí na realizaci zajímavých projektů a odborných přednášek. Konference se bude konat v prostorách Fakulty elektrotechnické ČVUT, budovy E – Karlovo náměstí 13, Praha 2.

Petr Hodač - profile

Bc. Petr Hodač

Hlavní organizátor konference InstallFest

Systémový administrátor na Oddělení ICT

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Petr Hodač, petr.hodac@fit.cvut.czHlavní organizátor konference InstallFest


Poslední změna: 26.2.2019, 11:41