Letní škola IT

Letní škola IT

Každoročně se na půdě Českého vysokého učení technického v Praze koná Letní škola IT. Kurz je určen pro středoškolačky, které se během jednoho týdne seznámí se základy různých IT disciplín. Kurz organizuje ČVUT se společností Czechitas a snaží se tím dívkám ukázat, že IT není pouze klučičí doménou.

Současný ročník

Ve dnech 19.–23. srpna probíhá na půdě Fakulty informačních technologií další ročník Letní školy IT od organizace Czechitas. Jedná se o týdenní kurz pro dívky ze středních škol, během kterého se seznámí se základy různých IT disciplín. Učit se budou základy programování, kódování a grafiky. Program doplní exkurze, např. do Laboratoře zpracování obrazu nebo do Laboratoře inteligentních vestavných systémů.

Minulé ročníky

LEtní škola IT 2017 - přednáška
Letní škola IT 2017

Týden letní IT školy již několik let organizuje České vysoké učení technické v Praze se společností Czechitas. Fakulta informačních technologií každoročně poskytuje zázemí a exkurze do svých laboratoří.

Letní škola IT 2018
Ve dnech 20.–24. srpna probíhá na půdě Fakulty informačních technologií ČVUT další ročník Letní školy IT. Jedná se o týdenní kurz pro dívky ze středních škol. Učit se budou základy programování, kódování a grafiky. Program doplní exkurze, např. do Síťové multimediální laboratoře nebo do Laboratoře inteligentních vestavných systémů.
Letní škola IT 2017
Ve dnech 21.–25. srpna probíhá na půdě Fakulty informačních technologií ČVUT 3. ročník Letní školy IT. Jedná se o týdenní tábor pro dívky ze středních škol. Dívky se budou učit základy programování, kódování a grafiky. Program doplní exkurze, např. do Síťové multimediální laboratoře, nebo návštěva fakultního robota NAO.
Letní škola IT 2016
Na naší fakultě bude 22.–26. srpna probíhat Letní škola IT 2016. Letní škola je koncipována jako příměstský tábor s pevným programem. Součástí programu budou teoretické přednášky i workshopy, kde si dívky samy vyzkouší programování a grafickou tvorbu. V rámci programu proběhne také exkurze v rámci ČVUT a Microsoftu nebo motivační přednášky úspěšných žen v IT.

O organizátorovi

Czechitas - logoPořadatelem Letní školy IT je nezisková organizace Czechitas. Cílem organizace je vzdělávat a inspirovat dívky a ženy v informačních technologiích a budovat komunitu dívek se zájmem o IT. Za pomoci nejrůznějších workshopů a kurzů se organizace snaží reagovat na problém nedostatečné genderové diverzity v IT prostředí.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR manažerka


Poslední změna: 23.7.2019, 14:29