Letní škola IT 2018

Letní škola IT 2018

Ve dnech 20.–24. srpna probíhá na půdě Fakulty informačních technologií ČVUT další ročník Letní školy IT od organizace Czechitas. Jedná se o týdenní kurz pro dívky ze středních škol. Učit se budou základy programování, kódování a grafiky. Program doplní exkurze, např. do Síťové multimediální laboratoře nebo do Laboratoře inteligentních vestavných systémů.

Téma

Během letní školy se dívky seznámí se základy různých IT disciplín. Získají vztah k informatice, což jim může pomoci v rozhodování, jakému oboru se budou věnovat po ukončení střední školy. Dívky se naučí základům tvorby webu, programování i grafiky. IT je skvělým oborem (také) pro dívky!

Program

Ve čtvrtek 23. srpna odpoledne je součástí programu kurzu exkurze na Fakultě informačních technologií. Během ní dívky navštíví i Síťovou multimediální laboratoř (SAGElab)Laboratoř inteligentních vestavných systémů plnou nových a moderních robotů. V dalších dnech se zde dívky naučí, jak vytvořit webové stránky pomocí technologií HTML a CSS nebo jak kreslit s pomocí vektorových grafických programů. Dále si také naprogramují vlastní aplikaci.

O akci

Letní škola IT je týdenní kurz pro dívky ze středních škol. Kurz je určen úplným začátečnicím bez předchozí zkušenosti s IT. Akce se koná ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze. Fakulta dále zajišťuje prostory ve 3. patře Nové budovy ČVUT jako zázemí kurzu. Pro účast na Letní škole IT 2018 je nutné se registrovat a zaplatit poplatek.

Typ akce
Letní škola
Organizátor
Czechitas
Termín
20.–24. srpna 2018
Místo
FIT, Nová Budova ČVUT – Thákurova 9, Praha 6
FEL – Karlovo náměstí 13, Praha 2
Jazyk
čeština
Web akce
Letní škola IT Praha 2018
Tisková zpráva
Středoškolačky se budou učit programovat
v rámci letní školy IT na ČVUT v Praze
Fotogalerie
Album na Facebooku Czechitas Nová Generace

Letní škola IT

O organizátorovi

Czechitas - logoPořadatelem Letní školy IT je nezisková organizace Czechitas. Cílem organizace je vzdělávat a inspirovat dívky a ženy v informačních technologiích a budovat komunitu dívek se zájmem o IT. Za pomoci nejrůznějších workshopů a kurzů se organizace snaží reagovat na problém nedostatečné genderové diverzity v IT prostředí.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka


Poslední změna: 23.7.2019, 14:01