LinuxDays 2017

LinuxDays 2017

LinuxDays – logo

Šestý ročník největší české linuxové konference LinuxDays se uskuteční 7. a 8. října na Fakultě informačních technologií ČVUT. Dozvíte se novinky z oblasti IoT, bezpečnosti, sítí, šifrování i vývoje. Letos dostanou více prostoru přednášky v angličtině a také komunita kolem hackerspaces. V programu konference nechybí ani několik přednášek našich zaměstnanců, včetně workshopu Bash za 50 min určeného (nejen) novým studentům bakalářského programu. Vstup je zdarma, ale je nutné se zaregistrovat.

Téma

Konference se tradičně zaměřuje na otevřené technologie, takže nemohou chybět linuxové technologie, správa serverů, kontejnery a další aktuální témata. Letos dostane více prostoru komunita kolem hackerspaces, která se zabývá vývojem vlastních otevřených řešení a hackováním těch existujících. Dále se dozvíte novinky z oblasti IoT, bezpečnosti, sítí, šifrování i vývoje.

Program

Z více než stovky přihlášených témat bylo do programu konference vybráno 64 přednášek a 13 workshopů. Letos dostaly více prostoru také přednášky v angličtině. Dále na vás čekají stánky různých linuxových distribucí a projektů jako Mozilla.cz, Silicon Hill, Fedora, openSUSE, Python, vpsFree.cz nebo RoboDoupě. Přímo na místě bude také možné složit zkoušku a získat tak mezinárodně uznávanou certifikaci LPI.

V neděli od 14:00 je (nejen) pro studenty prvního ročníku bakalářského programu připraven workshop Bash za 50 min. Během něho se Petr Hodač zaměří na předmět Programování v shellu 1 (BI-PS1). Můžete se těšit na bash, awk, sed, vim, grep, find a mnoho dalšího.

Součástí programu konference jsou také přednášky zaměstnanců FIT:

Lukáš Bařinka
bash a Mario Bros.
Petr Pulc
Zálohuj fotky a videa i uprostřed ničeho
Ondřej Guth
Používáte GNU grep? A víte, jak funguje uvnitř?
Tomáš Kukrál
Kubernetes in production
Petr Hodač
Kdy se přestaly vyrábět noteboky? – modifikace strojů ThinkPad T430 a X230
Tomáš Čejka
Monitorování sítě pomocí flow – case studies

O akci

Konference je vhodná pro open-source nadšence, nabízí přednášky pro začátečníky i profesionály. Akce je zdarma, ale je nutné se zaregistrovat. Všechny potřebné informace jsou dostupné na webových stránkách konference.

Typ akce
konference
Organizátoři
Petr Hodač, FIT ČVUT
Ondřej Caletka, CESNET, z. s. p. o.
Petr Krčmář, Root.cz
Miroslav Hrončok, FIT ČVUT a Red Hat
Tomáš Chvátal, SUSE
Tomáš Kukrál, FIT ČVUT a Mirantis
Termín
7.–8. října 2017
Místo
Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
čeština
angličtina
Záznam
bude pořízen
Web akce
LinuxDays 2017
LinuxDays - přednáška
Zaplněná posluchárna na minulém ročníku

Kontakt

Akci pořádá Petr Hodač za podpory Fakulty informačních technologií ČVUT a Fondu studentských projektů ČVUT. Dále se na akci podílí zpravodajský server Root.cz nebo zástupci linuxových distribucí Fedora, GentooopenSUSE. Konference se bude konat v Kampusu Dejvice v prostorách Nové budovy ČVUT – Thákurova 9, Praha 6.

Petr Hodač - profile

Bc. Petr Hodač

Hlavní organizátor LinuxDays

Systémový administrátor na Oddělení ICT

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Petr Hodač, petr.hodac@fit.cvut.czHlavní organizátor LinuxDays


Poslední změna: 21.9.2017, 16:42