LinuxDays 2019

LinuxDays 2019

LinuxDays – logo

První víkend v říjnu, 5.–6. října, se na FIT uskuteční již osmý ročník konference LinuxDays. Program konference nabídne opět odborné přednášky, praktické workshopy a stánky zajímavých projektů. Pozvání na akci přijalo mnoho tuzemských i zahraničních odborníků. Přednášet například budou vývojář linuxového jádra Vojtěch Pavlík nebo experti na bezpečnost Per Thorsheim a Michal Špaček. Dva workshopy povedou také zaměstnanci FIT Lukáš Bařinka a Tomáš Čejka. Vstup je zdarma, ale je nutné se zaregistrovat.

Téma

Konference se tradičně zaměřuje na otevřené technologie, takže nemohou chybět Linux, správa serverů, kontejnery a další aktuální témata. Vše bude navíc nahráváno a streamováno ve vysoké kvalitě díky Audiovizuálnímu centru Silicon Hill.

Program

Hlavní náplní budou jako obvykle odborné přednášky, kterých je připraveno více než šest desítek. Na programu jsou letos také téměř dvě desítky workshopů. Důležitou součástí každého ročníku LinuxDays jsou stánky se zástupci českých i zahraničních projektů.

Letos se povedlo přilákat mnoho tuzemských přednášejících a dokonce i několik zahraničních, kteří jsou předními odborníky ve svém oboru. Pozvání na konferenci přijali Vojtěch Pavlík, vývojář linuxového jádra, norský bezpečnostní odborník Per Thorsheim nebo Michal Špaček, expert na bezpečnost webových aplikací, a mnoho dalších.

Na komunitních stáncích je možné si popovídat přímo se členy jednotlivých komunit nebo s vývojáři populárních aplikací. Přímo na místě bude také příležitost složit zkoušku, a získat tak mezinárodně uznávanou certifikaci LPI.

Součástí programu konference jsou také workshopy zaměstnanců FIT:

Lukáš Bařinka
Jemný, ale praktický úvod do statického webu
Tomáš Čejka
Postavte si monitorovací infrastrukturu a nastavte reportování detekovaných bezpečnostní událostí

O akci

Konference je vhodná pro open-source nadšence, nabízí přednášky pro začátečníky i profesionály. Akce je zdarma, ale je nutné se zaregistrovat. Všechny potřebné informace jsou dostupné na webových stránkách konference.

Typ akce
Konference
Organizátoři
Petr Hodač, FIT ČVUT a SUSE
Ondřej Caletka, CESNET, z. s. p. o.
Petr Krčmář, Root.cz
Tomáš Chvátal, SUSE
Jakub Jančička, FIT ČVUT
Termín
5.–6. října 2019
Místo
Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Angličtina
Záznam
Bude pořízen
Web akce
LinuxDays 2019
LinuxDays - přednáška
Zaplněná posluchárna na minulém ročníku

Kontakt

Akci pořádá Petr Hodač za podpory Fakulty informačních technologií ČVUT a Fondu studentských projektů ČVUT. Dále se na akci podílí zpravodajský server Root.cz nebo zástupci linuxových distribucí FedoraopenSUSE. Konference se bude konat v Kampusu Dejvice v prostorách Nové budovy ČVUT – Thákurova 9, Praha 6.

Petr Hodač - profile

Bc. Petr Hodač

Hlavní organizátor LinuxDays

Systémový administrátor na Oddělení ICT

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Petr Hodač, petr.hodac@fit.cvut.czHlavní organizátor LinuxDays


Poslední změna: 30.9.2019, 14:49