openSUSE Conference 2018

openSUSE Conference 2018

Fakulta informačních technologií ČVUT hostí ve dnech 25. až 27. května openSUSE Conference 2018. Setkání této komunity nabídne bohatý program s více než šedesáti přednáškami, které se budou zaobírat přispíváním do projektu, úpravami GCC, GNU Health či Open Build Service. V rámci této konference se uskuteční také jednodenní seminář CryptoFest, který se zaměřuje na počítačovou bezpečnost. Vstupné je zdarma, ale je nutné se registrovat.

Téma

openSUSE Conference je konferencí vývojářů a uživatelů linuxové distribuce openSUSE. Spolu s touto konferencí proběhne také CryptoFest, což je jednodenní seminář pro všechny milovníky šifrování, počítačové bezpečnosti a soukromí.

V rámci konference v neděli 27. května proběhne navíc veřejné zasedání openSUSE Boardu vedené jeho předsedou Richardem Brownem. Bude to jediná příležitost v letošním roce, jak na jednom místě potkat kompletní volené představitele a zapojit se do diskuze o směřování celého projektu.

Program

Program openSUSE Conference 2018 během tří dní nabídne přes šedesát přednášek a několik workshopů. Konference openSUSE začíná v pátek 25. května a končí v neděli 27. května. V sobotním programu je také zařazen CryptoFest seminář.

V pátek 25. května se kromě běžných přednášek představujících průběh a přispívání do projektu můžete těšit také na přednášku o úpravách GCC a používání link-time optimalizací. Dále vám bude představena kontejnerová platforma openSUSE Kubic.

V sobotu 26. května proběhne dopoledne věnované projektu GNU Health, který se zaměřuje na svobodné technologie pro zdravotnictví. V odpoledních hodinách bude následovat představení PackageHubu, portálu sdružujícím komunitní a enterprise balíčky pro uživatele SUSE Linux Enterprise.

V neděli 27. května se dozvíte, co je nového v Open Build Service, což je systém používaný pro sestavování balíčků pro nejrůznější distribuce. Rovněž vám budou představeny novinky na poli ARM vývojových desek.

O akci

Účast na openSUSE konferenci je bezplatná, zájemci se však musí dopředu registrovat. Akce, které se běžně účastní až 500 příznivců otevřeného a svobodného softwaru, se do Prahy vrací po šestileté přestávce. Všechny potřebné informace jsou dostupné na webových stránkách konference.

openSUSE Conference 2018 - logo
Logo openSUSE Conference
Typ akce
konference
Organizátoři
openSUSE komunita
Termín
25.–27. května 2018
Místo
Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
angličtina
čeština
Web akce
openSUSE Conference 2018

Kontakt

openSUSE je celosvětový komunitní projekt, který podporuje užívání Linuxu a poskytuje bezplatnou a svobodnou linuxovou distribuci. Komunita openSUSE vyvíjí a spravuje softwarové balíčky a distribuční infrastrukturu, která poskytuje základy pro jednu z nejsnáze použitelných a přitom flexibilních distribucí. Konference se bude konat v Kampusu Dejvice v prostorách Nové budovy ČVUT – Thákurova 9, Praha 6.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Petr Hodač, petr.hodac@fit.cvut.czOrganizátor openSUSE Conference 2018


Poslední změna: 25.5.2018, 11:32