Prague Open

Prague Open je mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, zvaném též speedcubing. Soutěží se nejen v klasickém skládání kostky 3×3×3, ale skládají se i kostky jiných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, nebo dokonce nohama. Od roku 2015 hostí akci Fakulta informačních technologií ČVUT. Soutěž organizuje komunita nazývající se Prague Open – speedcubing.

Současný ročník

Během víkendu 30. září a 1. října bude v atriu Nové budovy ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.

Minulé ročníky

Prague Open - soutěžící
Soutěžící skládající Rubikovu kostku 3×3×3 poslepu

Prague Open probíhá již od roku 2010. Fakulta informačních technologií hostí soutěž od roku 2015.

O organizátorovi

Akci pořádá komunita Prague Open – speedcubing. Od roku 2015 akci podporuje Fakulta informačních technologií ČVUT. Jedním z hlavním organizátorů je i matematik a sběratel hlavolamů RNDr. Jaroslav Flejberk, který stál u zrodu dnes již tradičních mezinárodních soutěží s Rubikovou kostkou.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR manažerka


Poslední změna: 5.6.2019, 14:11