Úspěchy našich studentů – 2015

 
 
  • 31.07.2015 Týmu "DataLab Birds" ve složení Tomáš Borovička (Ph.D. student), Karel Rymeš a Radim Špetlík (oba 2. ročník Bc. studia) se podařilo po druhé v řadě vyhrát v mezinárodní soutěži Angry Birds AI Competition, která se konala během International Joint Conference on Artificial Intelligence 2015. Týmy měly navrhnout a implement co nejlepší umělou inteligenci (program), která by byla schopna hrát hru Angry Birds, pokud možno lépe než nejlepší hráči - lidé. Výhra našich studentů je obrovským úspěchem, neboť opět vyhráli v konkurenci teamů z univerzit z celého světa. 
 
  • 09.06.2015Marek Suchánek zvítězil v kategorii CCNA mezinárodní soutěž Cisco Networking Academy NetRiders, která je zaměřena na znalosti počítačových sítí. Soutěže se zúčastnila více než stovka studentů programu Cisco Networking Academy z 28 zemí Evropy, Ruské federace a Společenství nezávislých států, již Vítěze mimo jiné čeká na začátku příštího roku studijní cesta do Sillicon Valley včetně návštěvy centrály společnosti Cisco v San José. Celkové výsledky najdete ve výsledkové listině.

 

  • 07.06.2015Tým ČVUT vybojoval stříbrnou medaili na univerzitním turnaje v kanoepolu v Lipsku. Družstvo tvořili Ing. Matěj Bartík z FIT, dva studenti FEL Bc. Jakub Dražan a Vojtěch Pražan, Karel Vinš z FS a hostující Petra Fialová. O zázemí a podporu sportovců se starala studentka FSv Lucie Bernardová.
 

 

  • 08.05.2015 – Šimon Branda vybojoval 3. místo v Mezinárodním akademické mistrovství ČR v karate v kategorie KATA muži. Celkem v této kategorii soutěžilo 10 závodníků z různých vysokých škol (ČVUT, UK Praha, MU Brno, VUT Brno, OU Ostrava a další). V prvním kole Šimon porazil studenta pražské UK, ale bohužel prohrál v semifinále s Filipem Saidlem z VŠB TU Ostrava 1:4, a tak musel bojovat o bronzovou medaili, kterou se mu ovšem povedlo získat.

 

  • 21.04.2015 – Tým ProFIT ve složení studentů Vojta Hájek, Jiří Moos, Tomáš Novotný a Martin Tauchman zvítězil v soutěži UnIT - Team Coding Competition od studentské organizace Best PragueNaši studenti se zároveň stali týmem s nejoblíbenější soutěží fotografií.

 

  • 21.03.2015 – ČSOB Hackaton vyhrál tým DataLab FIT ve složení: David Příhoda, Tomáš Brůna, Radim Špetlík a Tomáš Bartoň. častníci měli za úkol analyzovat a vizualizovat data simulující útoky hackerů na servery. Vítězná aplikace byla napsána ve frameworku Ruby on Rails s použitím vizualizací v D3.js.

 

  • 11.03.2015 – Posluchač magisterského studia Jan Mísař v rámci své diplomové práce vyvinul první českou mobilní aplikaci pro Apple WatchApp4Fest, jak už naznačuje název, využívají pořadatelé hudebních a filmových festivalů. Více na webu ackee.cz.

 

  • 06.02.2015 – Ing. Petr Procházka, Ph.D. získal 3. místo v Cenách Wernera von Siemense 2014 za nejlepší disertační práci na téma Natural Language Compression using Byte Codes. Vedoucím oceněné práce byl prof. Ing. Jan Holub, Ph.D. 


Poslední změna: 24.2.2017, 16:21