Fakulta informačních technologií ČVUT zveřejňuje tiskové zprávy, které se týkají především fakultních úspěchů či událostí a akcí, které FIT podporuje. Tiskovými zprávami je myšleno obsáhlejší textové sdělení určené zejména médiím. Jednotlivé zprávy jsou zveřejňovány jako webové stránky. Pokud potřebujete jiný formát, kontaktujte PR oddělení.

Tiskové zprávy za rok 2018

V roce 2018 plánuje Fakulta informačních technologií ČVUT organizovat, stejně jako v minulých letech, několik konferencí a festivalů s IT tematikou. První akce roku 2018 byla již tradičně Den otevřených dveří.

15. 5. 2018 – Důležitost autorského práva v IT přiblíží šestý ročník konference LAW FIT
V pondělí 21. května proběhne na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) šestý ročník konference LAW FIT, která se zaměřuje na oblast práva a informačních technologií. Organizační tým v čele se zakladatelem konference JUDr. Zdeňkem Kučerou, Ph.D. zvolil v letošním roce aktuální téma „Copyright a technologie”. Konference se koná v prostorách fakulty na adrese Thákurova 9, Praha 6 od 10 do 17 hodin a pro účastníky je vstup zdarma.
23. 4. 2018 – Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze ve spolupráci s NN Group otevírá novou Laboratoř etického hackování
Novou Laboratoř etického hackování otevírá Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve spolupráci se společností NN Group. Laboratoř nabídne studentům skvělou příležitost vyzkoušet si teoreticky nabyté zkušenosti v praxi. Slavnostní otevření laboratoře proběhne 26. dubna 2018 ve 14 hodin na adrese Thákurova 7, Praha 6 v 14. patře budovy.
28. 3. 2018 – Unikátní kurz od Stanford University nabídne středoškolákům Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve spolupráci se Stanford University připravila pro studenty středních škol unikátní letní kurz programování Introduction to Computer Science. Kurz se bude konat ve dnech 9.–20. července 2018 v Praze na FIT ČVUT. Tento kurz je letos jedinečným tohoto druhu v Evropě a jeho cílem je středoškoláky naučit základy programování zábavnou formou.
Všechny tiskové zprávy vydané v roce 2018

Tiskové zprávy z minulých let

Fakulta informačních technologií ČVUT hostí každý rok několik událostí. Každoročně se na fakultě odehrávají konference LAW FIT a LinuxDays. Na fakultě se dále konají odborné soutěže nebo dny otevřených dveří pro zájemce o studium.

Rok 2017
V roce 2017 se na Fakultě informačních technologií ČVUT událo několik konferencí, např. Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS) nebo LAW FIT. Fakulta ve spolupráci se společností Showmax otevřela novou laboratoř ShowmaxLab. Dále FIT hostila Letní školu IT pro dívky ze středních škol nebo soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky Prague Open.
Všechny tiskové zprávy z roku 2017
Rok 2016
V roce 2016 hostila Fakulta informačních technologií ČVUT několik událostí. Šlo například o Noc vědců, Letní IT školu pro dívky, konference LinuxDays, LAW FIT nebo Internet a Technologie. Konal se také den otevřených dveří pro zájemce o studium.
Všechny tiskové zprávy z roku 2016
Rok 2015
V roce 2015 se na Fakultě informačních technologií ČVUT událo několik festivalů, konferencí a soutěží. Za zmínku stojí například akce LinuxDays a LAW FIT. Dalšími akcemi podporovanými FIT byly například konference InstallFest a CryptoFest nebo soutěže Networking Academy Games a ACM SPY 2015.
Všechny tiskové zprávy z roku 2015
Tiskové zprávy z let 2008–2014
Tiskové zprávy za rok 2014
Tiskové zprávy za roky 2012 a 2013
Tiskové zprávy za roky 2010 a 2011
Tiskové zprávy za roky 2008 a 2009

Kontakt

Za tiskové zprávy vydané na Fakultě informačních technologií ČVUT zodpovídá PR oddělení. V případě potřeby je možné PR referentky kontaktovat na e-mail pr@fit.cvut.cz nebo telefon +420 22435 9819.

Veronika Dvořáková - profile

Bc. Veronika Dvořáková

PR referentka

Fakulta informačních technologií ČVUT