10,5 důvodu,
proč studovat na FIT ČVUT

Fakult nabízejících výuku informatiky je mnoho. Každá je něčím specifická a my nejsme výjimkou. V čem je naše fakulta jedinečná? Co si z ní odnesete do práce a co do života? Níže naleznete odpovědi na tyto otázky.

1.

Pokrýváme všechny oblasti informatiky

Hardware i software, web i aplikace, bezpečnost i hacking – naučit se můžete všechno. Jakkoliv je informatika rozkošatělá, pokrýváme všechny její odnože. Jakmile vzniknou nové, jsme první, kdo je zahrne do svých studijních plánů.

Přehled specializací

2.

Studium na FIT je náročné, ale stojí za to

Naučit se informatiku není easy jak dva špízy. Kvůli pochopení základních principů je třeba ponořit se hlouběji do matematiky a algoritmů. Jakmile se necháte informatikou pohltit a dokončíte studium na FIT, personální agentury se o vás poperou.

Příběhy studentů

3.

Vyvážený poměr teorie a praxe

Teorie vám pomůže pochopit, jak celá věda funguje. V praxi zase zjistíte, jak přenést všechna ta moudra do života. Obojího se vám u nás dostane ve vyváženém množství. Pokud budete chtít, můžete se rovnou zapojit do reálných projektů od předních IT firem.

Nabídka praxe

4.

Specializaci vybíráte až v průběhu studia

Než si vyberete, kterým směrem se v informatice dáte, seznámíme vás se základy a elementárními principy, platnými pro všechny specializace. Teprve až si tuhle vědu trochu oťukáte, zvolíte si, která specializace je pro vás ta pravá.

Specializace bakalářského studia

5.

Množství volitelných předmětů – věnujte se tomu, co milujete

V plánování toho, co budete studovat, máte volnou ruku. A nemusíte se omezovat jen na předměty, které nabízí naše fakulta. Využijte toho, že jsme součástí oborově pestré ČVUT.

6.

Skvělé technologické zázemí

Humanoidní roboti, droni, vybavení pro virtuální a rozšířenou realitu nebo velkoplošné vizualizační zařízení s rozlišením 8K+ a spousta dalších technických vychytávek je u nás samozřejmostí. Pro výuku používáme učebny a laboratoře s nejmodernějšími technologiemi. To proto, abyste si vše mohli vyzkoušet v praxi.

Laboratoře

7.

Nekonečný prostor pro seberealizaci

Díky znalosti IT se před vámi otevírají nové možnosti a příležitosti. Naše fakulta jim jde naproti. Pracujeme na mnoha reálných projektech s předními IT firmami. Pokud se do nich zapojíte, odměnou vám budou kredity, nové kontakty, zkušenosti a taky finanční ohodnocení.

Spolupráce s průmyslem

8.

Setkávání s vědeckými kapacitami a s lidmi z businessu

Tak jako dokážeme kombinovat teorii a praxi, propojujeme svět akademické sféry a reálného businessu. Zatímco vědci posouvají hranice IT, business hledá nové příležitosti podle aktuálních potřeb trhu. U nás potkáte obě roviny a také lidi, kteří je reprezentují. Uvidíte se s nimi v rámci výuky a na různých akcích.

Pravidelné akce

9.

Nadšená komunita, která vás pohltí

Věříme, že studium vysoké školy vám může dát víc než jen nové znalosti a zkušenosti. Rádi proto podporujeme studentské spolky a iniciativy, díky kterým se u nás často vytvářejí přátelství na celý život.

Žijeme FIT

10.

Zapojte se do výzkumu a posouvejte hranice IT

Před dvaceti lety si asi málokdo představoval, že bude moci ovládat svůj telefon hodinkami, řídit na dálku celou domácnost a psát dokumenty v něčem sofistikovanějším než je editor T602. Máte chuť posouvat svět IT dál? Přidejte se k některému z výzkumných týmů.

Jak se zapojit

10,5

Přátelská atmosféra a přístupnost učitelů

Znáte školu, kde je možná půlnoční konzultace nebo složité matematické úlohy prostřednictvím messengeru s některým z učitelů? Nebo školu, která podpoří přednášky o oboru nesoucí se v cimrmanovském duchu? Tohle u nás funguje. Otevřenost a přátelská nálada, které tu vládnou, se těžko popisují, to se musí zažít.

Hodíme se k sobě?

Za obsah stránky zodpovídá: Ing. Zdeněk Muzikář, CSc.