O fakultě

Čistá informatika bez zbytečných vycpávek, přátelská atmosféra, teoretická výuka bohatě vyvážená praxí, otevřenost a vysoká flexibilita jsou naše hlavní charakteristiky. Jsme důslední při výuce, ambiciózní ve výzkumech a vstřícní ke spolupráci.

Na FIT učíme a pracujeme na výzkumných i komerčních projektech

Proč trénovat algoritmy nanečisto a psát si kódy do šuplíku, když je možné podílet se na skutečných projektech? Studenti u nás proto mají možnost zapojit se do akademického výzkumu nebo řešit s komerční sférou reálné požadavky v oblasti, která je baví.

Fakulta jsme mladá, přesto vyzrálá

První desetiletku jsme oslavili teprve nedávno. Za tu dobu se nám povedlo vyladit jednotlivé specializace na bakalářském, magisterském i doktorandském stupni do perfektní kondice. Naše specializace jsou zkrátka FIT ve všech směrech. Několikrát jsme o sobě dali vědět také v akademickém světě díky úspěchům na poli vědeckých výzkumů. Nespíme však na vavřínech. I v budoucnu budeme mířit stále dál a výš.

JAK ŠEL ČAS S FIT

Přátelská atmosféra je první řádek našeho kódu

Přestože její přítomnost není nijak měřitelná nebo jinak vědecky demonstrovatelná, zaznamenáte ji u nás ve všech stupních vzdělávání a napříč všemi úrovněmi vedení.

Přitahujeme osobnosti, pro které není IT jen otázkou peněz

Jsme nadšená komunita, která přitahuje lidi s podobným zaměřením. Naším hnacím motorem jsou vědecké pokroky, úspěšní absolventi a hlavně všichni studenti, kteří u nás zapláli podobnou vášní pro informatiku.

Budujeme špičková vědecká pracoviště

Nadšení, ambice a nadání pro informatiku rozvíjíme také pomocí výzkumných skupin. Vytváříme takové prostředí, aby se v něm žádný skvělý nápad neztratil. Jsme vybaveni nejmodernější technikou a neutuchajícím zápalem pro vědu. 

VĚDA A VÝZKUM

Za obsah stránky zodpovídá: Bc. Veronika Dvořáková