Aktuální informace FIT ke koronaviru najdete zde.

Podcast Jedničky a Nuly

Jak informační technologie ovlivňují svět kolem nás? Na otázky ze světa jedniček a nul vám jednou měsíčně odpoví odborníci z FIT ČVUT společně se známou popularizátorkou vědy Sarou Polak. Propojíme vás se světem IT.

Kde si nás můžete poslechnout

SpotifyGOOGLE PODCASTSAPPLE PODCASTS 

Kdy nám budou drony doručovat nákupy?

Policejní i záchranářské akce, natáčení filmů i zábava. O tom, jaké mají drony v současnosti i v budoucnu reálné využití s Ing. Lukášem Brchlem. Absolvent, vyučující a člen Laboratoře zpracování obrazu FIT ČVUT je zakladatelem startupu Dronetag, který přináší řešení pro bezpečný a efektivní provoz dronů na základě nové evropské legislativy.

Moderátorka
Sara Polak

Sara je původem archeoložka a evoluční antropoložka, která strávila posledních 8 let v technologických startupech v LA a Londýně. Zaměřuje se na vytváření konceptu cloudových civilizací, které jsou mechanismem pro využívání technologií k optimalizování evolučního potenciálu společnosti. Popularizuje a demystifikuje umělou inteligenci pro širokou veřejnost a založila technickou klubovnu Paioneers v Paralelní Polis.

O podcastu

Cílem podcastu je přiblížit nejnovější informační technologie široké veřejnosti včetně studentů středních škol, a přispět tak k popularizaci tohoto oboru, který je v dnešní době v mnoha oblastech nepostradatelný. FIT ČVUT podcast Jedničky a Nuly spustila tematicky 10. 10. 2021.

Podcast připravuje PR oddělení za technické podpory Oddělení ICT. Znělku vytvořil hudební producent a absolvent fakulty Jakub Baierl, vystupujícím pod uměleckým jménem Bariel.