Laboratoř grafiky a herního designu (ggLab)

Laboratoř slouží jako centrální bod tří témat souvisejících s grafikou: vizualizace a rozpoznávání, herní design a umění. Laboratoř v současné době nabízí studentům k jejich projektům mnoho specifických zařízení, například interaktivní stěnu, tactile matrix box a mnoho VR headsetů (XTAL, HTC focus 3, HTC elite, Oculus Quest 2).

Více o nás Discord

Čemu se laboratoř věnuje?

Ve spolupráci s firmami i dalšími subjekty se věnujeme netradičním zařízením na hraniční oblasti mezi uměním, grafikou a vědou. Ve spolupráci s herními studii učíme herní design, spolupracujeme na vývoji her a pořádáme mnoho komunitních akcí. Věnujeme se praktickému zkoumání hmatových rozhraní a také přesnému měření a reprodukci povrchů látek.

Vedoucí laboratoře

Interaktivní zeď

Šestimetrová interaktivní zeď je vytvořena jako fúze techniky lidaru a projekce. Zeď byla vytvořena v rámci spolupráce s initi.org.

8K XTAL

Moderní, state-of-the-art brýle pro rozšiřenou realitu od VRgineers.

Interaktivní stůl

Open-source systém pro augmentování prostoru projekcí s real-time výpočtem a rozpoznávacími technikami.

HTC Vive Focus

Nová generace kompletně bezdrátových 5K high-end VR zařízení pro standalone i PCVR provoz.

Oculus Quest 2

Sada bezdrátových headsetů pro studentské projekty.

Ing. Radek Richtr, Ph.D.

Kde nás najdete?

Laboratoř grafiky a herního designu
Katedra softwarového inženýrství
Fakulta informačních technologií
České vysoké učení technické v Praze

Místnost TH:A-1455 (Budova A, 14. patro)
Thákurova 7
Praha 6 – Dejvice

Za obsah stránky zodpovídá: doc. Ing. Štěpán Starosta, Ph.D.