Technology Foresight

Kam přesně směřuje technologický vývoj nemůže nikdo s jistotou předpovědět, naši hosté se tomu ale ve svých oborech mohou přiblížit. V naší vizionářské talk show zpovídá Sara Polak experty a expertky z FIT ČVUT a partnerských firem o technologiích, které mají potenciál posunout vývoj o několik kroků do budoucnosti. Dozvíte se dosavadní úspěchy, plány i ambiciózní vize.

Sara Polak

Saru můžete slyšet ve fakultním podcastu Jedničky a Nuly. Moderuje také vizionářskou talk show Technology Foresight, kde se s experty z fakulty a partnerských firem věnuje budoucnosti technologií. Je zakladatelkou výzkumné skupiny CCHAOS na FIT ČVUT.

Sara je původem archeoložka a evoluční antropoložka, která má bohaté zkušenosti z technologických startupů v LA a Londýně. Zaměřuje se na vytváření konceptu cloudových civilizací, které jsou mechanismem pro využívání technologií k optimalizování evolučního potenciálu společnosti. Popularizuje a demystifikuje umělou inteligenci pro širokou veřejnost.

FIT ČVUT

prof. Ing. Hana Kubátová, CSc.

Prof. Christoph Kirsch

Ing. Jiří Dostál, Ph.D.

Ing. Jiří Chludil

doc. RNDr. Pavel Surynek, Ph.D.

Bc. Ondřej Brém, MSc.

Mgr. Tomáš Houdek, Ph.D.

Ing. Karel Klouda, Ph.D.

Ing. Jakub Novák

Pierre Donat-Bouillud, Ph.D.

Martina Vošková

 

 

 

 

 

 

Partneři a sponzoři FIT ČVUT

eMan

H2O.ai

Applifting

Pure Storage

PwC

2N

Deloitte #1

Deloitte #2

KPMG

Thales

Mapa vědy a výzkumu

Dokument přehledně prezentuje všechny výzkumné aktivity FIT ve dvourozměrném schématu. To ukazuje na jedné ose průmyslovou připravenost (ve srovnání s druhou stranou osy, kterou je spíše základní výzkum) a na druhé ose srovnatelně s modelem síťových vrstev OSI (zdola od hardware směrem nahoru k teoretickému myšlení).

Za obsah stránky zodpovídá: Ing. Jakub Novák