Technology Foresight

Kam přesně směřuje technologický vývoj nemůže nikdo s jistotou předpovědět, naši hosté se tomu ale ve svých oborech mohou přiblížit. V naší nové vizionářské talk show vyzpovídá Sara Polak experty a expertky z laboratoří FIT ČVUT a partnerských firem o technologiích, které mají potenciál posunout vývoj o několik kroků do budoucnosti. Dozvíte se dosavadní úspěchy, plány i ambiciózní vize. A jestli se všechny předpovědi vyplní? Na to si budeme muset počkat.

Sara Polak

Saru můžete slyšet ve fakultním podcastu Jedničky a Nuly. Moderuje také novou vizionářskou talk show Technology Foresight, kde se s experty z fakulty a firem věnuje budoucnosti technologií.

Sara je původem archeoložka a evoluční antropoložka, která strávila posledních 8 let v technologických startupech v LA a Londýně. Zaměřuje se na vytváření konceptu cloudových civilizací, které jsou mechanismem pro využívání technologií k optimalizování evolučního potenciálu společnosti. Popularizuje a demystifikuje umělou inteligenci pro širokou veřejnost a založila technickou klubovnu Paioneers v Paralelní Polis.

Za obsah stránky zodpovídá: doc. Ing. Pavel Kordík, Ph.D.