Proč dělat výzkum s námi

Převod obrazu na data, robotika, umělá inteligence, předpověď kriminality nebo etické hackování? Náš vědecký záběr je široký. Pracují u nás desítky informatických mozků zapálených do výzkumu. Máme 21 laboratoří, 13 výzkumných skupin a další plánujeme. Posouváme hranice IT.

1.

Informatice se věnuje celá fakulta, hloubka se tu snoubí s šíří

Disponujeme nezvyklou koncentrací inteligence, vědeckého informatického nadšení, kreativity a chutě posouvat hranice. V rámci studia se věnujeme všemu, co obor informatiky nabízí a prakticky vše pak mohou zájemci zkoumat hlouběji prostřednictvím výzkumných projektů.

Témata výzkumu

2.

Špičkové technologické zázemí

Díky naší technice je možné si vše vyzkoušet a otestovat vše prakticky – ať už jde o programování robotů, testování nových možností 3D tisků, vytváření složitějších grafických aplikací nebo zpracování dat.

3.

Specializované laboratoře a výzkumné skupiny

Pokrýváme všechny oblasti informatiky – ve studiu i výzkumu. Každý se proto u nás může věnovat přesně tomu, co ho baví. Máme k dispozici 13 výzkumných skupin různého zaměření a celkem 21 perfektně vybavených laboratoří.

Výzkumné skupiny Laboratoře

4.

Jsme škálovatelní, zvládneme malé i velké projekty

Nejsme brouci Pytlíci, kteří rozumí všemu. Máme tu však experty, kteří se specializují na svůj obor a soustředí kolem sebe podobně laděné nadšence. Není neobvyklé, že jedna katedra má pod sebou i několik výzkumných skupin. Žádný projekt pro nás není příliš malý ani přehnaně velký.

5.

Máme za sebou desítky úspěšných projektů

Analýza bezpečnosti čipových karet, minimalizace manuální práce na uživatelském rozhraní nebo vytváření nových metod na vytěžování informací z dat – to jsou některé z mnoha zajímavých projektů, které máme za sebou. Podílí se na nich vědecké špičky a naši kreativní studenti.

Přehled projektů

Za obsah stránky zodpovídá: doc. Ing. Štěpán Starosta, Ph.D.