Věda a výzkum

V každé naší laboratoři a výzkumné skupině se dennodenně pokoušíme posouvat hranice IT. Špičkové vybavení v kombinaci s nadšením pro vědu a chutí experimentovat vytváří ideální živnou půdu pro nové objevy.

Témata výzkumu

Náš záběr je široký: zkoumáme možnosti umělé inteligence a programování vestavných systémů, hledáme nové způsoby využití obrovského množství dat, které lidstvo denně vyprodukuje, učíme roboty nové kousky a spoustu dalšího.

Témata

Výzkumné skupiny

Zatím u nás působí celkem 13 výzkumných skupin a další budou brzy přibývat. Zabývají se snad vším, co základní i aplikovaný výzkum v oblasti IT může nabídnout.

Výzkumné skupiny

Laboratoře

Bádat a experimentovat na té nejvyšší úrovni můžeme také díky špičkově vybaveným laboratořím. Svoje hypotézy neověřujeme pouze teoreticky. Praktické testování je u nás běžnou součástí vědecké práce.

Laboratoře

Publikace

Výsledky naší výzkumné činnosti netajíme. O našich úspěších, drobných pokrocích, ale i slepých uličkách se dočtete v publikacích, které jsme dosud vydali.

Publikace

Projekty

Řadu výzkumů financují české i zahraniční granty. V současné době pracujeme na 6 tuzemských projektech, které jsou hrazené pomocí grantů. 

Projekty

Proč dělat vědu s námi?

Pomozte nám posouvat hranice informatiky. Staňte se součástí některé naší výzkumné skupiny, ve které zúročíte svoje znalosti a nápady. Poznejte díky tomu svůj oblíbený obor také jinak než jen ve výuce.

Více

Jak se zapojit do výzkumu

Máte chuť si zaexperimentovat, vyzkoušet nabyté vědomosti v praxi nebo je vaším snem oslnit svět přelomovým IT vynálezem? Zapojte se do některé z variant výzkumu. Zaklepejte na libovolnou laboratoř nebo se rovnou staňte součástí některé z našich výzkumných skupin.

Více

Doktorské studium

Staňte se expertem v IT oboru, který máte rádi. Poznejte všechna jeho zákoutí a nastartujte tak svoji akademickou dráhu. Pokud se pak rozhodnete proměnit doktorandské vědomosti v praxi, získáte obrovskou konkurenční výhodu a budete považován za IT guru.

Více

Habilitační a jmenovací řízení

Jeden z vrcholů akademické dráhy je úzce spojen s vědeckou činností. Za pomocí vědeckých úspěchů můžete dokráčet až pro titul docent nebo profesor.

Více

Kontaktní osoby

doc. Ing. Štěpán Starosta, Ph.D.

Proděkan pro vědu a výzkum

Mgr. Lenka Fryčová

Referentka pro doktorské studium

Aleš Rýznar, M.A.

Za obsah stránky zodpovídá: doc. Ing. Štěpán Starosta, Ph.D.