Další studentské vítězství v soutěži SVOČ

Uspět mezi 48 účastníky soutěže studentů vysokých škol ve vědecké činnosti v matematice a informatice (SVOČ) se podařilo studentovi FIT ČVUT Bc. Matěji Černíkovi. Získal 2. místo v sekci Počítačová grafika a počítačové vidění / Aplikovaná informatika a softwarové inženýrství za svou bakalářskou práci „Informační systémy v hokejovém klubu HC Smíchov 1913“. 

Soutěž každoročně pořádá Česká matematická společnost ve spolupráci se Slovenskou matematickou společností a letos se uskutečnila 21.–23. 5. 2023 na Technické univerzitě v Liberci. Soutěží se v osmi matematických a čtyřech informatických sekcích a každý rok se jí zúčastní několik desítek studentů. 

„Téma své bakalářské práce jsem si zvolil proto, že řeší skutečné problémy našeho hokejového klubu HC Smíchov 1913. Cílem práce bylo zlepšit činnosti hokejového klubu za přispění informačních technologií. V práci jsem popisoval, jak funguje náš klub i jiné kluby v České republice, popisoval používané či použitelné systémy a navrhoval a implementoval celou řadu změn ve fungování klubu či využívání informačních systémů. Výsledkem byl mimo jiné nový funkční web klubu, který všem zjednodušil práci, využívání lepších komunikačních nástrojů, metodika vyhodnocování činností nebo podklady dalšího zlepšení fungování klubu. Do soutěže mě navrhl vedoucí mé práce, Ing. David Pešek, za což mu děkuji.“

Za obsah stránky zodpovídá: Bc. Veronika Dvořáková