Informatické večery FIT

Informatické večery FIT - přednáška
Přednáší Ing. Filip Štěpánek z partnerské firmy Accenture

Informatické večery FIT jsou přednáškový cyklus z nejrůznějších oblastí informatiky, který pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT. Přednášky českých i zahraničních odborníků jsou určeny nejen studentům a akademickým pracovníkům, ale i veřejnosti se zájmem o informační technologie. Přednášky jsou v českém nebo anglickém jazyce.

Z některých přednášek se pořizuje záznam. Záznamy naleznete ve videoarchivu přednášek FIT, který je přístupný po přihlášení Heslem ČVUT. Dále jsou vybrané přednášky dostupné veřejně na YouTube kanálu fakulty.

Současný semestr

Přednášky v letním semestru 2019/2020 se konají nepravidelně v pondělí od 18:00 do cca 19:30 v prostorách Nové budovy ČVUT v posluchárně T9:107. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace. Novinky o přednáškách můžete sledovat i na sociálních sítích pod hashtagem #ITvecer.

16. 3. 2020, 18:00 – Lejla Batina: Hluboké učení a fyzické útoky na vestavné systémy: Jak hluboko můžeme jít?
Přednáška byla zrušena.
16. 3. 2020, 16:30 – Joan Daemen: Kryptografie založená na permutacích
Přednáška byla zrušena.
9. 3. 2020 – Branislav Jansík: IT4Innovations národní superpočítačové centrum: e-infrastruktura pro nejnáročnější výpočty
IT4Innovations provozuje nejvýkonnější veřejně dostupné počítačové systémy v ČR a poskytuje otevřený přístup k těmto zdrojům na základě výzkumné excelence. K optimalizovanému superpočítačovému prostředí mj. nabízí uživatelskou a aplikační podporu, paralelizaci a optimalizaci kódů, vzdělávací aktivity, vlastní výzkum v oblasti superpočítání nebo přístup k evropským HPC systémům.
24. 2. 2020 – Vít Habada: Native Cloud
Veřejný Cloud již dávno nejsou jen virtuální servery. Na výběr je z nepřeberného množství služeb a není snadné se jimi navigovat. Přednáška se zaměří především na klíčové služby od AWS a demonstruje jejich použití na praktickém příkladu.
17. 2. 2020 – Marton Belik, Martin Pozděna: EIT Digital Master School: Summer School Programs
Na prvním Informatickém večeru FIT v tomto semestru se vám představí EIT Digital Master School, iniciativa předních evropských technických univerzit, která nabízí informatické double degree programy. Nebudou chybět ani zkušenosti z první ruky od absolventa FIT.

Minulé semestry

Přednášky z cyklu Informatické večery FIT organizuje fakulta již od svého vzniku. Od roku 2009 proběhlo již více než 150 přednášek odborníků z praxe.

Kontakt

Přednášky organizuje Fakulta informačních technologií ČVUT. Konají se v prostorách Nové budovy ČVUT – Thákurova 9, Praha 6 – v posluchárně T9:107. Pro více informací můžete kontaktovat PR oddělení.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Milan Kurka, milan.kurka@fit.cvut.czPR manažer


Poslední změna: 11.3.2020, 10:53