Chcete se dozvědět, co je to utajovaná informace a jak se chrání v digitálním světě? Seznámit se s pojmy jako air-gap nebo stupně utajení? Dozvědět se, co je to kryptografický prostředek a k čemu slouží pro ochranu utajovaných informací? Přijďte na přednášku oborníků z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a S.ICZ v rámci cyklu Informatické večery.
Pojďme spolu proniknout do světa ochrany utajovaných informací v ČR. Podíváme se pod pokličku některým nástrojům i technologiím a ukážeme si blíže konkrétní vybrané produkty, které se pro ochranu používají. Nahlédneme také do problémů, které vývoj i nasazení těchto produktů přináší.
O přednášejících
Tomáš Rabas
Tomáš Rabas působí jako vedoucí oddělení kryptologických analýz na Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Kromě různorodých oblastí kryptologie se v poslední době úzce věnuje i kvantovým technologiím a kvantové hrozbě. Kryptologii studoval na Matematicko-fyzikální fakultě UK v bakalářském a magisterském stupni, a nyní si prohlubuje širší znalosti v oblasti bezpečnosti jako doktorand na FIT ČVUT se zaměřením na útoky pomocí postranních kanálů.
Libor Kratochvíl
Libor Kratochvíl disponuje 20-ti letou praxí v oblasti návrhu a implementace zabezpečených informačních systémů založených na využití národních kryptografických prostředků. V současné době působí u společnosti S.ICZ a.s. jako architekt v oblasti vývoje kryptografických prostředků určených pro ochranu utajovaných informací státu.