Budoucnost e-commerce? Právní a IT aspekty poodhalí konference LAW FIT 2023

E-commerce bude tématem letošního ročníku tradiční konference LAW FIT, která spojuje svět práva a informačních technologií. Konferenci pořádá 29. května 2023 Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve svých prostorách. Akce je určena pro širokou odbornou veřejnost a vstup je po registraci zdarma.

Jaký bude e-commerce 2.0? Čím jsou společnosti v e-commerce strašeny a co z toho je pravda? Změní se nakupování s nástupem virtuální a rozšířené reality? Na to se pokusí odpovědět konference LAW FIT 2023 na FIT ČVUT.

Elektronické obchodování v současné době totiž prochází strukturálními změnami. Bez inteligentních propagačních nástrojů se dnešní cílení nabídky zboží a služeb neobejde. Většina nabídek je tak dnes personalizovaná a plošné nezacílené zasílání e-mailů s nabídkami zboží je minulostí.

„Regulace e-commerce v roce 2023 a 2024 doznává masivních změn. Nové povinnosti pro platformy, on-line tržiště, či srovnávací weby jsou jen některé z příkladů nové regulace. Současně se zavádí nové, výrazně vyšší sankce, často navázané na obrat obchodníka. Právě proto jsme se rozhodli letošní ročník věnovat tomuto tématu,“ vysvětluje JUDr. Zdeněk Kučera, Ph.D., partner mezinárodní advokátní kanceláře Dentons a vyučující na FIT ČVUT a Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

„Na konferenci vystoupí špičkoví odborníci z oblasti elektronické komerce i práva a těšíme se, že po covidové pauze opět přivítáme stovky zájemců z řad odborné veřejnosti,“ doplňuje Zdeněk Kučera.

Konference LAW FIT je určena pro odbornou veřejnost, ať už jsou to podnikatelé, advokáti, zaměstnanci státní správy, studenti či akademici. Uvítá jak IT specialisty, tak právníky. Účast na konferenci je zdarma po registraci na webových stránkách law.fit.cvut.cz. Sledovat novinky ke konferenci je možné na sociálních sítích pod hashtagem #lawfit. Spolupořadatelem akce je Sekce práva ICT Právnické fakulty Univerzity Karlovy a partnerem se v letošním roce stala advokátní kancelář Bird & Bird.

Kontakt pro média

Ivana Macnarová

PR manažerka

Za obsah stránky zodpovídá: Bc. Veronika Dvořáková