I letos plní studentský projekt Milý Ježíšku přání dětem z dětských domovů

8. 12. 2020

Bc. Martin Kučera a Bc. Vojtěch Paukner založili projekt Milý Ježíšku, který plní přání dětem z dětských domovů nebo sociálně slabším rodinám. Během sedmi let tak bylo vyslyšeno téměř 13 tis. přání. Vánoční přání se plní i letos. Pomoci můžete i vy. Stačí si přání zarezervovat na stránkách projektu.

Dva absolventi FIT ČVUT Martin Kučera spolu s Vojtěchem Pauknerem již jako středoškoláci založili dobročinný projekt Milý Ježíšku. Díky jejich dobrosrdečnému nápadu a úspěchu projektu se dostali do výběru 30pod30 prestižního magazínu Forbes Česko​.

„V současnosti spolupracujeme se 70 dětskými domovy a desítkami sociálně slabých rodin. A přibývá i dárců. Většinou se nepodaří splnit jen kolem jednoho procenta přání,“ říká Martin Kučera.

Hlavní myšlenkou projektu je jednoduchost a transparentnost, aby dárek putoval od dárce přímo k obdarovanému dítěti. Tím je umožněn přímý kontakt dárce a obdarovaného. Dárek si lze vybrat ze seznamu přání přímo na stránkách Milý Ježíšku

Více o projektu Milý Ježíšku