DDECS je fórem pro výměnu nápadů, diskuzi o výsledcích výzkumu a prezentaci praktických aplikací v oblastech návrhu, testování a diagnostiky číslicových, analogových a „mixed signal“ obvodů a systémů. Letošní pražský ročník navštívilo 70 účastníků z akademické sféry i z průmyslu.
V rámci konference zazněly přednášky od odborníků z různých oblastí, například z oblasti testování přednášel Janusz Rajski ze společnosti Siemens, z oblasti verifikace Rolf Drechsler z Brémské univerzity a z hardwarové bezpečnosti Lejla Batina z Radboudovy univerzity v Nijmegenu v Nizozemsku. Prezentace průmyslových partnerů byly zastoupeny společnostmi Intel a SYSGO. Prezentováno bylo 23 vybraných příspěvků ze 62 zaslaných z 18 zemí a 4 kontinentů. Všichni účastníci hodnotili konferenci jako velmi úspěšnou.
V návaznosti na svoji přednášku v rámci konference vystoupí profesorka Lejla Batina z nizozemské Radboudovy univerzity exkluzivně na FIT ve čtvrtek 28. 4. 2022 od 18:00 hodin s přednáškou Hluboké učení a fyzické útoky na vestavné systémy: Jak hluboko můžeme jít?. Ve své přednášce se bude zabývat některými nedávnými poznatky o oboustranných vztazích mezi hlubokým učením a analýzou postranních kanálů a nastíní směry budoucího výzkumu. Její přednášce bude od 16: 30 předcházet i přednáška Kryptografie založená na permutacích od Joana Deamena, belgického kryptologa a jednoho ze dvou autorů světoznámé šifry AES/Rijndael. Ve své přednášce pohovoří o „hnutí odporu za očistu symetrické kryptografie“. Ve své podstatě jde o refaktorizaci symetrické kryptografie, kdy blokové šifry jsou nahrazeny kryptografickými permutacemi a takzvanými deck funkcemi.