Ing. Magda Friedjungová

Doktorand

Přestože Magdu informatika a matematika na střední škole bavila, rozhodla se vydat humanitní cestou. Až při svém prvním zaměstnání, které bylo shodou okolností v softwarové firmě, zjistila, že technické zaměření by mohlo být z mnoha hledisek zajímavější.

Po humanitním bakaláři se rozhodla pokračovat rovnou na magistra v oboru Znalostní inženýrství.

Získala první zaměstnání v oboru jako vedoucí testerů ve společnosti Ataccama, a na FITu se zapojila do projektu, který se zabýval návrhem datového skladu ČVUT a na kterém pracuje dodnes.

„Přestože jsem se mnoho věcí musela doučit, studium na FIT mě bavilo, a to nejen díky náplni a skvělým vyučujícím, ale také díky spolužákům, se kterými jsem zdolávala studijní strasti a poznávala kouzlo studentského života.“

Momentálně Magda na FIT dokončuje doktorské studium, ve kterém se zabývá transfer learningem a pokročilými metodami předzpracování dat, vede tým vývojářů datového skladu ČVUT a podílí se na výuce některých předmětů, zabývajících se strojovým učením nebo business intelligence. Pátým rokem je členem Akademického senátu FIT a plánuje na akademické půdě ještě nějakou dobu zůstat.