Kariérní veletrh COFIT v letním semestru 2021/2022

30. 3. 2022

Kde

Thákurova 9, Praha 6

Hledáte téma závěrečné nebo semestrální práce, brigádu nebo uplatnění po studiu? Kariérní veletrh COFIT vám představí více jak 40 firem z IT. Využít můžete profesionálního poradenství od Kariérního centra ČVUT. Těšit se můžete na novou vizionářskou talk show Technology Foresight se Sarou Polak s hosty z fakulty i firem.

Středa 30. března 2022, 10:00–17:00
Atrium Nové budovy ČVUT

Kariérní veletrh COFIT proběhne v prezenční formě na FIT ČVUT, Thákurova 9, 160 00 Praha 6.

Program Technology Foresight FB událost

Stánky firem

10:00–17:00
Atrium Nové budovy ČVUT

Hledáte téma závěrečné nebo semestrální práce, brigádu nebo uplatnění po studiu? Seznamte se s více jak 40 IT firmami a zjistěte, jaké máte možnosti spolupráce během studia a kam byste chtěli směřovat svoji kariéru.

PARTNEŘI A SPONZOŘI Nabídky práce

Accenture – 11 DENEVY – 18 Pure Storage – 2
Ackee – 10 Dialog Semiconductor – 19 PwC – 48
Adastra – 38 Eaton – 16 Quanti – 45
AKKA – 42 eMan – 40 Recombee – 1
Alza – 24 Generali Česká pojišťovna – 31 Siemens Mobility – 33
AMI – 13 H2O.ai – 21 ŠKODA AUTO – 6
Applifting – 12 Kariérní centrum ČVUT – 37 Splunk – 8
Barclays – 25 KIWI – 29 SUSE Linux – 35
Betsys – 30 Komerční banka – 20 Thales DIS – 47
BigHub – 3 KOMIX – 43 Tip IT Solutions – 34
CDN77 – 4 KPMG – 39 TUV SUD – 46
Česká spořitelna – 32 Matee Devs – 28 Uniqway – 5
Commerzbank – 44 MSD – 17 Valeo – 36
DataLab FIT ČVUT – 22 NN IT HUB Prague – 15 Veeam Software – 27
Datamole – 7 OpenDataLab FIT ČVUT – 23 2N TELEKOMUNIKACE – 26
Deloitte – 14 Profinit – 9

10:00–17:00
T9:152 + online

Kam přesně směřuje technologický vývoj nemůže nikdo s jistotou předpovědět. V naší nové vizionářské talk show vyzpovídá Sara Polak experty a expertky z laboratoří FIT ČVUT a partnerských firem o technologiích, které mají potenciál posunout vývoj o několik kroků do budoucnosti. Dozvíte se dosavadní úspěchy, plány i ambiciózní vize. A jestli se všechny předpovědi vyplní? Na to si budeme muset počkat.

SLEDOVAT TECHNOLOGY FORESIGHT

Kariérní centrum ČVUT

10:00–15:00
Atrium Nové budovy ČVUT

Využijte profesionální poradenství od Kariérního centra ČVUT. Nabízejí konzultace CV a LinkedIn, užitečné tipy k průběhu výběrového řízení a možnost vyzkoušení pohovoru nanečisto.

VÍCE O KC ČVUT

Přednášky firem

15:00–16:30
TH:A-1455
Messaging Design Patterns for Cloud Systems – Datamole
Tomáš Pajurek (Technical Software Architect)
15:00–15:30

Asynchronous messaging is an essential and well-understood technique that is used widely in software systems to deal with problems such as scalability or increasing complexity. In this talk, the benefits and drawbacks of asynchronous messaging will be discussed and compared to synchronous request-reply alternatives (e.g. HTTP) will be made. Finally, several patterns for asynchronous messaging that are widely used in modern cloud software systems will be presented.

Turning Data into Doing – Splunk
Anatol Doroskevic (Sales Engineer)
16:00–16:30

Join Splunk to hear a story about how one pony became much more than just a tiny horse. At Splunk, we’ve got a pony of our own and we call him – Buttercup. Yep, you heard that right. And we’re gonna tell you what makes him special and maybe (just maybe!) talk about how Splunk’s amazing technology makes machine data accessible, usable and valuable to everyone. We’ll demonstrate how Splunk removes the barriers between data and action and why industry leaders globally rely on Splunk to bring data to every question, decision and action.

So swing by to learn about what we do at Splunk and get a chance to win a mini-Buttercup of your own and some cool Splunk swag!

InfoAgainstWar (IAW)

17:00–22:00
TH:A-1455

Jste studentkou/studentem z Ukrajiny, Ruska či Běloruska a chcete se zapojit do IAW? Přijďte na schůzku pro zájemce.

Skupina IAW zatím funguje na FIT ČVUT, kde studuje několik stovek studentů ze zemí zapojených do konfliktu. Je podporována experty z fakultních laboratoří OpenDataLab a DataLab.

Naším cílem je bojovat proti aktuálním a budoucím konfliktům pomocí dostupných, přesných a ověřených informací. Vyvíjíme open source softwarové nástroje, které pomáhají informace shromažďovat, ověřovat a zpřístupňovat. Vedle sběru, zpracování, validace a zveřejňování informací v reálném čase se věnujeme způsobům jak a v jaké formě informace dostat k těm, pro které jsou relevantní a důležité. Aktuálně se zaměřujeme zejména na válku na Ukrajině.

PŘIDEJTE SE

Technology Foresight

Kam přesně směřuje technologický vývoj nemůže nikdo s jistotou předpovědět, naši hosté se tomu ale ve svých oborech mohou přiblížit. V naší nové vizionářské talk show vyzpovídá Sara Polak experty a expertky z laboratoří FIT ČVUT a partnerských firem o technologiích, které mají potenciál posunout vývoj o několik kroků do budoucnosti. Dozvíte se dosavadní úspěchy, plány i ambiciózní vize. A jestli se všechny předpovědi vyplní? Na to si budeme muset počkat.