Aktuální informace FIT ke koronaviru najdete zde.

Letní škola Design Sprint

Kdy

2. 8. – 6. 8. 2021

Kde

FIT ČVUT v Praze

Kategorie

Pro uchazeče

Zajímají vás moderní digitální technologie, design a jejich využití? Chcete si vyzkoušet, jak dovést vlastní projekt od nápadu až k realizaci prototypu? Pro studenty středních škol pořádáme Design Sprint, letní školu FIT ČVUT v Praze. Ukážeme vám, jak na ideaci, prototypování i testování, a vše si prakticky vyzkoušíte na vlastním týmovém projektu. Tématem letní školy bude město a digitální technologie.

Program

Design Sprint, letní škola FIT ČVUT v Praze, je určena pro studenty středních škol, kteří chtějí nahlédnout do moderních technologií a designu ve městě. Probíhat bude od pondělí 2. 8. do pátku 6. 8. 2021 po celý den formou dopoledních přednášek v prostorách fakulty a odpoledních praktických workshopů nebo exkurzí po Praze.

Pod vedením mentora budou účastníci v týmech pracovat na řešení problematiky městského designu v následujících oblastech:

  • Společenská odpovědnost (např. komunitní rozhodování, rozpočtování)

  • Edukace (např. naučné stezky, vzdělávací hry ve veřejném prostoru)

  • Doprava (např. sdílené dopravní prostředky, navigace)

  • Veřejný prostor a zeleň (např. vizualizace budoucí podoby, adopce stromů)

  • Volný čas (např. hry, mapy relaxačních oblastí)

Studenti budou pracovat unikátní metodou design sprint, vyvinutou původně společností Google, díky které lze během 5 dnů přejít od nápadu přes testování až k finálnímu návrhu produktu nebo služby. Během kurzu se seznámí s technologiemi, jako jsou virtuální a rozšířená realita nebo vizualizace, a metodami návrhu, prototypování a testování. Pro účast nejsou nutné žádné vstupní znalosti v oblasti programování či designu.

Podrobný program, harmonogram a podmínky akce obdrží vybraní účastníci Letní školy Design Sprint. Kurz se bude konat pouze fyzicky za dodržení aktuálních epidemiologických opatření. Organizátor je oprávněn změnit obsahovou náplň kurzu či jiné podmínky nebo je oprávněn kurz zrušit na základě nenadálé situace nebo z epidemiologických důvodů a platných opatření.

Registrace

Registrace probíhají do 10. 7. 2021. Hlásit se mohou studenti středních škol starší 15 let. Kapacita kurzu je 25 účastníků, které si fakulta vyhrazuje právo vybrat na základě krátkého motivačního medailonku vyplněného při registraci. Podmínkou účasti však nejsou žádné vstupní znalosti v oblasti programování či designu.

Registrací projevují studenti zájem o účast. O přijetí do kurzu budou informováni nejpozději do 16. 7. 2021 na e-mail uvedený při registraci (studenti registrovaní do 20. 6. budou informováni do 30. 6. 2021). Účastníci následně obdrží k vyplnění i závaznou přihlášku se všemi náležitostmi včetně souhlasu zákonného zástupce.

Registrace na Design Sprint

Praktické informace

  • Akce je zdarma – Neplatí se účastnický poplatek.
  • Ubytování, stravu a dopravu si zajišťuje a platí účastník kurzu či jeho zákonný zástupce.
  • Nabídka stravování – Každý den kurzu bude účastníkům umožněno společně obědvat v blízkosti fakulty v Technické Menze (Jídelníček). Cena za hlavní jídlo je cca 80–100 Kč (studentská cena platí pouze pro studenty univerzity). Menza nabízí také snídaně. Jídlo se předem nenahlašuje.
  • Nabídka ubytování – V době kurzu je možné domluvit si ubytování v blízkosti fakulty na Masarykově koleji. Kolej nabízí po domluvě také snídaně. Kontakt: Vladimíra Příhodová, vladimira.prihodova@cvut.cz, +420 234 678 460. Správa účelových zařízení ČVUT nabízí i další možnosti hotelového a hostelového ubytování.

Ing. Petra Svobodová Hejlová

PR manažerka

Bc. Veronika Dvořáková

PR manažerka