Noc vědců 2021

24. 9. – 31. 12. 2021

Kde

Kulturní akce

Noc vědců je celoevropská vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny zájemce do inspirujícího prostředí vědy. Tématem letošního ročníku Noci vědců je ČAS. FIT se do akce letos zapojí online. Návštěvníkům z řad široké veřejnosti umožní seznámit se se zajímavými projekty z dílny fakulty.

Web akce

Cesta časem do věnného města Hradec Králové

Pojďte s námi po stopách historie českých královen. Zveme vás na cestu prostorem a časem, kterou vám pomocí virtuální a rozšířené reality připravili odborníci z Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.

Jak robot může šetřit čas?

Robot může usnadnit mnoho věcí v lidském životě i ve výrobě. Bez jejich pomoci bychom dnes mnoho věcí dělali složitě a zdlouhavě. Jak ale může robot být společníkem a pomoci nám zkrátit si čas?

Člověk versus stroj

Jedna realita, kterou lze vnímat dvěma způsoby. Má člověk a stroj odlišný pohled na stejnou věc? Co všechno ovlivňuje vnímání rychlých dějů a může zlomek sekundy něco změnit? To se dozvíte od vedoucího Laboratoře zpracování obrazu Jakuba Nováka.