Aktuální informace FIT ke koronaviru najdete zde.

Přihlaste se do bezplatného online kurzu Elements of AI

Fakulta se zapojila do realizace online kurzu Elements of AI. Přispívá tak ke zvýšení vzdělanosti populace v oblasti umělé inteligence (AI). Cílem kurzu je jednoduše vysvětlit široké veřejnosti, co to umělá inteligence je. Díky této iniciativě tak může kdokoli nejen pochopit principy AI, ale také získat certifikát o jeho absolvování. To vše zcela zdarma. Stačí se jen přihlásit.

Českou verzi celosvětově oblíbeného online kurzu Elements of AI přináší spolek prg.ai ve spolupráci s ČVUT, Univerzitou Karlovou a Úřadem vlády ČR. Celý program je bezplatný a jeho cílem je ukázat, co umělá inteligence umí, jak funguje a jaká s sebou přináší pozitiva i rizika. Účastníkům kurzu pomáhají instruktoři z ČVUT a UK, chystají se i didaktická videa k jednotlivým kapitolám. Za FIT se do kurzu zapojil doc. Ing. Pavel Kordík, Ph.D. a student Jiří Němeček.

„Jsem přesvědčený, že neexistuje člověk, kterému by tento kurz neprospěl. Získáte porozumění, které nic nestojí, a přitom má nevyčíslitelnou hodnotu,“ říká Jiří Němeček, jeden z osmi instruktorů.

Účastníci Elements of AI se dozví, co to umělá inteligence je, a jaké problémy lze s její pomocí řešit v reálném světě. Naleznou v něm odpovědi na to, jak může umělá inteligence ovlivnit jejich práci, a porozumí tomu, jak se bude v následujících letech vyvíjet. Dozví se také o pozitivních a negativních dopadech této technologie na společnost. Kurz kombinuje teorii s praktickými úkoly a lidé jím mohou projít vlastním tempem.