Středoškoláci tvořili VR svět na FIT ČVUT

Jak tvořit obsah virtuálních 3D světů, aplikovat avatary nebo produkovat dynamické 3D scény? To se naučilo 24 středoškoláků během Kurzu virtuální reality pořádané Fakulnou informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) dne 19. 10. 2024.

Studenti si během jediného dne měli možnost vyzkoušet virtuální headsety, pracovat s 3D objekty, tvořit obsah virtuálních 3D světů, aplikovat avatary, produkovat dynamické 3D scény nebo cestovat virtuálními vesmíry.

Někteří z nich přišli, jelikož téma VR mají jako maturitní otázku, jiní zajímá studium IT a chtěli zjistit, jaké je prostředí na fakultě. Zpětná vazba po skončení kurzu byla jednoznačná. Všem se kurz líbil, uvítali přístup přednášejících, jejich zápal a ochotu s čímkoliv pomoci. Na základě kurzu většina dotázaných začala přemýšlet o studiu na FIT ČVUT.