Den otevřených dveří 29. 1. 2020

Den otevřených dveří 29. 1. 2020

Přijďte zjistit, proč studovat informatiku právě u nás na Den otevřených dveří ve středu 29. ledna od 9:00 do 16:00. Setkáte se s vyučujícími i studenty a zjistíte, jaké studium na naší fakultě doopravdy je. Čeká vás prezentace o bakalářském, magisterském i doktorském studiu a přijímacím řízení. Dále budete moci navštívit prezentační stánky oborů a studentských spolků. Připraveny jsou pro vás i prohlídky prostor fakulty včetně laboratoří a Národní technické knihovny.

Program

Akce bude probíhat od 9:00 do 16:00. Veškeré podrobnosti o programu se dozvíte na našem informačním stánku u vstupu do budovy, kde vám studenti zodpoví vaše dotazy a případně poradí kudy kam. Zde si také budete moci vyzvednout tištěný program akce a další materiály.

Přednášky o studiu

Přednáška o studiu během dne otevřených dveří
Přednáška o studiu v posluchárně T9:105

Během přednášek se dozvíte důležité informace o organizaci výuky, přijímacím řízení a studijních oborech nebo specializacích. Ukážeme vám také, že studium na naší fakultě není jen o samotném studiu, ale i o spoustě zajímavých aktivitách kolem.

Přednáška o bakalářském studiu
Kdy:
9:00 a 12:30 (přednášky budou totožné)
Kde:
posluchárna T9:105 v přízemí Nové budovy ČVUT
Přednáška o magisterském a doktorském studiu
Kdy:
15:00
Kde:
posluchárna T9:107 v přízemí Nové budovy ČVUT

Prezentační stánky bakalářských a magisterských oborů

Stánek v atriu Nové budovy
Robot z Laboratoře inteligentních vestavných systémů

Pokud se chcete dozvědět více o bakalářských oborech a magisterských specializacích, které fakulta nabízí, zastavte se u jejich stánků v atriu Nové budovy ČVUT. Na nich vám učitelé a studenti jednotlivé programy představí a případně zodpoví všechny vaše otázky. K dispozici bude také stánek s informacemi o doktorském programu.

Kdy:
9:00–16:00
Kde:
přízemí Nové budovy ČVUT

Prohlídky laboratoří

Laboratoř zpracování obrazu
Laboratoř zpracování obrazu

Fakulta otevře dveře také do svých výzkumných laboratoří. Ty můžete sami navštívit ve vedlejší Budově A. Můžete se například těšit na workshopy či ukázky prací studentů.

Kdy:
10:00–16:00
Kde:
Budova A, 9.–14. patro, individuálně nebo možnost využít doprovodu z Nové budovy ČVUT

Komentované prohlídky

Studenti FIT vás provedou po fakultních prostorách Nové budovy ČVUT a Národní technické knihovny. Během prohlídek budete mít možnost zjistit, jak vypadají například přednáškové sály nebo učebny. Dále budete moci sami nebo s doprovodem navštívit laboratoře v Budově A.

Doprovodný program

Nachystali jsme pro vás i další doprovodný program. Na informačních stáncích například zjistíte, jak se dostat na FIT bez přijímací zkoušky. Seznámíte se s širokou nabídkou školních a mimoškolních projektů a dozvíte se o studentském životě nejen na kolejích.

Kdy:
9:00–16:00
Kde:
přízemí Nové budovy ČVUT
RetroHerna
Mezi nás zapadnete! Zapařte si v RetroHerně hru Tetris a další staré herní klasiky.
Virtuální realita
Zkuste si mobilní brýle pro virtuální realitu a přeneste se do světů, které přivádějí k životu studenti v rámci zaměření počítačová grafika.
Fakultní informatický korespondenční seminář (FIKS)
U stánku FIKS se dozvíte, jak se zapojit se do Fiťáckého informatického korespondenčního semináře, a získat tak znalosti z programování i přijetí bez přijímací zkoušky.
Studentská unie
Na stánku Studentské unie ČVUT odhalíte, jaký je studentský život nejen na kolejích. Představí se vám také fakultní klub FIT++, kolejní kluby Silicon HillSincoolka a zájmový klub Audiovizuální centrum studentů ČVUT.
Spolupráce s průmyslem
U stánku Spolupráce s průmyslem zjistíte, jak získat praxi v zajímavých firmách při studiu.
3D tisk
Stánek Laboratoře 3D tisku vám ukáže, jakou tiskárnu si můžete vyrobit doma nebo v rámci našeho předmětu 3D Tisk (BI-3DT.1) a co vše na ní lze vytisknout.
SCIO
Na stánku SCIO vám poradí, jak se přihlásit a uspět v Národních srovnávacích zkouškách (NSZ) z matematiky nebo obecných studijních předpokladů pro přijetí na FIT.

O akci

Nová budova ČVUT
Nová budova ČVUT

Akce je primárně určena pro zájemce o studium jak v bakalářském, tak v magisterském či doktorském studijním programu. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.

Typ akce
Den otevřených dveří
Termín
29. ledna 2020, 9:00–16:00
Místo
Nová budova ČVUT, Thákurova 9, Praha 6
Budova A, Thákurova 7, Praha 6
Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6
Tisková zpráva
Zapadněte mezi nás na Dni otevřených dveří
Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze
Prezentace
Prezentace o bakalářském studiu
Prezentace o magisterském a doktorském studiu

Kontakt

Hlavní program se uskuteční v Nové budově ČVUT – Thákurova 9, Praha 6. Všechny dotazy vám přímo na Dni otevřených dveří zodpoví studenti na infostánku u vchodu do této budovy. Pokud máte nějaký dotaz k této akci, kontaktujte PR oddělení na e-mail pr@fit.cvut.cz.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR manažerka


Poslední změna: 30.1.2020, 12:32