LinuxDays

LinuxDays

LinuxDays je česká linuxová konference, která se odehrává každoročně v Praze. Víkendová akce, která je určena pro linuxové a open-source nadšence, nabízí přednášky pro začátečníky i profesionály. Tato konference vznikla v roce 2012, aby nahradila zrušenou konferenci LinuxExpo. Po několika letech se z LinuxDays stala největší akce svého druhu v Česku.

Současný ročník

Šestý ročník největší české linuxové konference LinuxDays se uskuteční 7. a 8. října na Fakultě informačních technologií ČVUT. Dozvíte se novinky z oblasti IoT, bezpečnosti, sítí, šifrování i vývoje. Letos dostanou více prostoru přednášky v angličtině a také komunita kolem hackerspaces. V programu konference nechybí ani několik přednášek našich zaměstnanců, včetně workshopu Bash za 50 min určeného (nejen) novým studentům bakalářského programu. Vstup je zdarma, ale je nutné se zaregistrovat.

Minulé ročníky

Konference se koná od roku 2012, můžete si prohlédnout videozáznamy, prezentace a programy z minulých let:

Linuxdays – logo

LinuxDays 2016
V termínu 8.–9. října se na Fakultě informačních technologií ČVUT uskuteční pátý ročník konference LinuxDays. Program konference nabídne novinky týkající se linuxových kontejnerů a trendy v architekturách CPU. Dozvíte se například, jak monitorovat svou síť pomocí OpenWRT nebo jak programovat populární wifi čip ESP8266.
LinuxDays 2015
Již čtvrtý ročník konference LinuxDays nabídne o víkendu 10. a 11. října milovníkům linuxových technologií mnoho zajímavého. V programu konference je i workshop, kde si můžete postavit vlastní 3D tiskárnu. Workshop povedou členové Laboratoře 3D tisku, kteří vás kromě samotné stavby provedou i obsluhou tiskárny a její kalibrací.
LinuxDays 2014
Ve dnech 4. a 5. října se uskuteční na Fakultě informačních technologií ČVUT konference LinuxDays 2014. Letos čeká návštěvníky více než 40 přednášek a 5 workshopů rozdělených do dvou dnů a tří sálů. Dále se můžete těšit na stánky českých i zahraničních open-source projektů, bastlírnu pro děti a zájemci si mohou postavit svou vlastní 3D tiskárnu.
Ročníky v období 2012–2013
LinuxDays 2013
LinuxDays 2012

Kontakt

Akci pořádá Petr Hodač za podpory Fakulty informačních technologií ČVUT a Fondu studentských projektů ČVUT. Dále se na akci podílí zpravodajský server Root.cz nebo zástupci linuxových distribucí Fedora, GentooopenSUSE. Konference se každoročně koná v Kampusu Dejvice v prostorách Nové budovy ČVUT – Thákurova 9, Praha 6.

Petr Hodač - profile

Bc. Petr Hodač

Hlavní organizátor LinuxDays

Systémový administrátor na Oddělení ICT

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Petr Hodač, petr.hodac@fit.cvut.czHlavní organizátor LinuxDays


Poslední změna: 21.9.2017, 16:33