Ing. Tomáš Vondra, Ph.D.

Publikace

Rozšířené pojetí výuky DevOps na FIT ČVUT

Publikováno
Informatika 2023 - Sborník příspěvků. Jihlava: Vysoká škola polytechnická Jihlava, 2023.
Stať ve sborníku
Anotace
DevOps inženýrství je poměrně nová disciplína nepříliš pokrytá vysokým školstvím. Firmy zavádějí interní školící střediska, aby nedostatek absolventů suplovaly. Jde o široké spektrum postupů a technologií od agilního vývoje softwaru, přes testování a bezpečnost, sestavení a release management, až po automatizaci nasazení a monitoringu aplikací. Na FIT ČVUT jsme proto spojili síly kateder softwarového inženýrství a počítačových systémů a expertů z praxe a vytvořili bakalářský předmět navazující na jedné straně na Git a na druhé na Operační systémy, jehož absolventi si na interních cloudových prostředcích prakticky vyzkouší základy všech technologií a sestaví si pipeline kontinuální integrace od kompilace po nasazení.