Aktuální informace FIT ke koronaviru najdete zde.

Závěrečné práce

Bakalářské práce

Optimalizace výkonu OLTP pomocí in-memory OLTP technologií MS SQL

Vojtěch Carbol
Oponenti
Ing. Michal Valenta, Ph.D.
Anotace
Tato práce se zabývá optimalizací databází. Použitá technologie se nazývá Microsoft SQL Server In-memory OLTP. Konkrétně se jedná o změnu hlavního uložiště dat z disku do paměti. Jedná se jak o tabulky, tak o procedury. Na disk se ukládá pouze pro potřeby odolnosti dat při výpadcích/restartech serveru.

Analýza a implementácia školského systému domácich prác

Tibor Engler
Oponenti
Ing. Jiří Kašpar
Anotace
Táto bakalárska práca sa zaoberá analýzou požiadaviek základných a stredných škôl na webový systém odovzdávania domácich úloh, prieskumom existujúcich riešení tejto problematiky a vývojom prototypu za použitia cloudových technológií. Účelom vývoja prototypovej aplikácie je oboznámenie čitateľa s vývojom pre cloud a s využívaním cloudových prostriedkov v danej problematike.

Návrh a testovací implementace datového úložiště (pro CRM účely) za použití techologie Microsoft Sharepoint Server

Jonáš Strenk
Anotace
Tato bakalářská práce se zabývá návrhem, instalací a konfigurací datového úložiště pro podporu CRM firmy z oboru pojišťovnictví za použití technologie Microsoft Sharepoint Server. Výstupem budiž nakonfigurovaná testovací implementace tohoto úložiště spolu s popisem, jak takový systém nainstalovat a nakonfigurovat. Dále je zde popsán postup při integraci tohoto systému do stávajícího doménového prostředí zadavatele a některé základní prvky zabezpečení a administrace. Případnému čtenáři muže tento dokument posloužit jako příručka pro návrh, instalaci a konfiguraci tohoto konkrétního produktu.