Oddělení pro rozvoj

• Oddělení pro rozvoj
  • Lidé

Oddělení pro rozvoj se zabývá agendami souvisejícími s rozvojovou činností na FIT. Svým pracovníkům i studentům nabízí široké spektrum odborných služeb zaměřených na administraci a řízení dotačních projektů z Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF).

Jedná se především o projekty MŠMT z Operačního programu Věda, výzkum, vzdělávání (OP VVV), které jsou zaměřeny na zvýšení kvality vzdělávání, zajištění podmínek pro kvalitní výzkum, propojení vzdělávání a výzkumu s trhem práce.

Působíme však také jako prostředník a konzultant při projektech, jejichž cílem je podpořit vznik a rozvoj komunikace a sdílení poznatků mezi podnikovou a výzkumnou sférou, např. projekty MPO z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) a projekty Hlavního města Prahy z Operačního programu Praha – Pól růstu ČR.

Oddělení pro rozvoj zajišťuje:

• Analýzu možností financování projektového záměru prostřednictvím některého z dotačních programů z Evropských strukturálních a investičních fondů
  • Poradenství, konzultace a návody na zpracování projektové žádosti dle výzvy zadané poskytovatelem
  • Průběžné kontroly, revize a úpravy projektových žádostí a rozpočtů projektů v souladu s požadavky řídícího orgánu
  • Pomoc s přípravou, tvorbou a kompletací dokumentace a příloh do projektových žádostí
  • Finanční a projektové řízení v průběhu realizace projektu
  • Administrativu projektu
  • Tvorbu změnových řízení, zpráv o realizaci a žádostí o platbu v souladu s požadavky poskytovatele dotace
  • Kontrolu čerpání finančních prostředků a dodržování finančního plánu
  • Evidenci a archivaci kompletní projektové dokumentace
  • Řešení a kompletní zajištění kontrol a auditů projektů

Ing. Petra Pavlíčková, Ph.D.

Proděkanka pro rozvoj

Kde nás najdete?

Oddělení pro rozvoj
Fakulta informačních technologií