Díky touze plnit dětská přání ve výběru 30pod30 magazínu Forbes

Forbes představuje třicítku Čechů pod 30 let, kteří mění svět okolo sebe.

Student FIT Martin Kučera s absolventem fakulty Vojtěchem Pauknerem společně již 7 let tvoří projekt Milý Ježíšku, který splnil již téměř 11 tisíc vánočních přání dětem z dětských domovů a sociálně slabších rodin. Díky jejich dobrosrdečnému nápadu a úspěchu projektu jsou ve výběru 30pod30 prestižního magazínu Forbes Česko​.

Magazín Forbes již šest let představuje třicítku Čechů, kteří mění svět okolo sebe. Dostat se do 30pod30 je tajným snem každého zapáleného Čecha nebo Češky, kteří ještě nepřekročili třicítku. Martin Kučera již na střední škole naprogramoval stránku s wishlistem a vyhrál s ní programátorskou soutěž. Mohl ji využít komerčně, ale on se místo toho rozhodl s kamarádem Vojtěchem Pauknerem, že platformu použije pro pomoc dětem z dětských domovů. Za nápad dostali oba kamarádi v roce 2014 Cenu pro mladé filantropy Via Bona. Projektu se věnují ve svém volném čase i nadále.

[Foto: David Turecký, projekt 30pod30, Forbes]