Kurz kvantového programování

Kde

Rezervace

Registrace

Vyzkoušejte si programování na kvantovém počítači během týdenního online kurzu QBronze52. Víte-li co jsou vektory a matice a ani python vám není cizí, pak už zbývá jen se přihlásit. Registrace na akci spolupořádanou FIT ČVUT v Praze beží do 7. února nebo do vyčerpání kapacity 60 účastníků.

web akce

Výuka kurzu bude probíhat v angličtině prostřednictvím aplikací Discord a Zoom. Pro účastníky jsou připraveny studijní materiály, aplikace pro praktickou část výuky, odborná přednáška a na závěr diplom pro úspěšné absolventy. Náplň semináře se zhruba z poloviny překrývá s obsahem kurzu Kvantové programování z FJFI ČVUT.

Kurz pořádá QCzech a QSlovakia, součásti mezinárodní komunity kolem kvantových technologií QWorld, společně s FIT a FJFI ČVUT v Praze, Masarykovou Univerzitou a Slovenskou akademií věd. Za naši fakultu akci zaštiťuje Ing. Ivo Petr, Ph.D. z Katedry aplikované matematiky.