Noc vědců 2023 na FIT ČVUT

Kdy

6. 10. 2023
17:00 – 22:00

Kde

FIT ČVUT v Praze

Thákurova 7, Praha 6

Kategorie

Kulturní akce

Noc vědců je akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s vědci na FIT ČVUT, kteří vám představí naše vybrané laboratoře a seznámí vás s jejich projekty. Letošní ročník má téma „Tajemství“.

Web akce

Program

Laboratoř inteligentních vestavných systémů (LIVS)

Už jste si u robota někdy mohli objednat kávu? V naší laboratoři to jde. Představíme vám hned dva typy robotů – PEPPER a NAO. Budete moci zjistit, jak se takoví roboti programují a co vše dokážou. Můžete si s nimi třeba zahrát kostky, zacvičit si nebo i zatancovat.

Laboratoř zpracování obrazu (ImproLab)

Víte, že vás může umělá inteligence odměnit za úsměv? Přijďte se přesvědčit k nám do laboratoře. Kamery v dnešní době umějí identifikovat téměř vše. Představíme vám například, jak lze pomocí kamery ovládat start pomyslné rakety, nebo se dozvíte, čemu pomáhá, když na skoro 1,5 metrový dron připevníte termokameru.

Laboratoř pro testování uživatelského rozhraní (UsabilityLab)

Přijďte si vyzkoušet, jak funguje proces měření pohybu tzv. eye tracking nebo jak funguje uživatelského testování nových aplikací.

Síťová a multimediální laboratoř (SAGElab)

Zveme vás na cestu prostorem a časem do věnného města Hradec Králové, které si budete moci prohlédnout pomocí virtuální a rozšířené reality. Až si prohlédnete historické město, budete se moci díky VR dostat i na vrchol mrakodrapu a projít se po visuté lávce.

Laboratoř grafiky a herního designu (ggLab)

Přijďte si se svými dětmi vyzkoušet interaktivní hrací stěnu, a nebo si zahrát počítačové hry vytvořené přímo našimi studenty.

Přednáška na téma Jak přiblížit historii prostřednictvím VR

Zveme vás na interaktivní přednášku o projektu Věnná města českých královen aneb cesta časem po Hradci Králové, kterou vás bude provázet Ing. Jiří Chludil z Katedry softwarového inženýrství. Přednáška se bude konat v SageLab 18:00 a 20:00 (obě přednášky budou totožné).

Za obsah stránky zodpovídá: Bc. Veronika Dvořáková