Soutěž Falling Walls Lab 2024

Kdy

5. 6. – 9. 11. 2024

Soutěže

Máte novou a zajímavou ideu na byznys plán, vědecký projekt či sociální iniciativu? Přihlaste se do mezinárodní soutěže pro mladé vědce a inovátory Falling Wall Labs a vdechněte své myšlence nový život. Vítáni jsou studenti všech stupňů, dokonce i Ph.D a postdoc. Přihlaste se do 30. června 2024.

Web akce

Co je Falling Walls?

Jde o mezinárodní formát, jehož cílem je posílit generaci nastupujících vědců a inovátorů. Cílem soutěže je propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci prezentují anglicky svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě. Klíčem k úspěchu jsou pouze 3 minuty, což je určený čas na prezentaci.

Každý rok jsou akademické instituce po celém světě vyzvány k tomu, aby uspořádaly ve svých zemích soutěž Falling Walls Lab. Ta ukazuje kvalitu, diverzitu a přesdčivost inovativních myšlenek v dané zemi. Autor nejlepší prezentace vyhrává cestu do Berlína na celosvětové Falling Walls Lab finále, které se bude konat 7. – 9. listopadu 2024.

Kolem stovky finalistů z celého světa zde představují své projekty před vysoce uznávanou porotou. Tři vítězové berlínského finále obdrží titul Falling Walls Young Innovator of the Year, finanční odměnu a příležitost představit svůj projekt na konferenci Falling Walls Science Summit.

Uzávěrka přihlášek Falling Walls Lab Czech Republic je 30. června 2024.

České kolo Falling Walls Lab proběhne odpoledne 12. září 2024 v Praze v Narodní technické knihovně!

Falling Walls Lab Czech Republic

Podmínky účasti

Nezáleží na tom, co studujete nebo kde pracujete, pro nás je důležitý Váš nápad! Všechny jsou vítány!

Hlavní kritéria pro účast:

• Věk 18+
  • Pokud máte titul bakalář, můžeš se účastnit do 10 let od jeho získání
  • Pokud máte titul magistr, můžeš se účastnit do 7 let od jeho získání
  • Pokud máte PhD, můžeš se účastnit do 5 let od jeho získání
  • Pokud jste VŠ student nebo Postdoc, tak se můžete přihlásit také
  • Pokud jste v minulých letech prezentoval na Falling Walls Lab, rádi Vás uvidíme v publiku!

Přesné podmínky účasti najdete u přihlašování.

Co můžete jako účastník vyhrát?

• Cestu do Berlína! (doprava a ubytování zajištěny)
  • Zúčastníte se celosvětového finále Falling Walls Lab v Berlíně, kde budete soutěžit o titul Breakthrough Winner of the Year v kategorii Emerging Talents category of Falling Walls
  • Zúčastníte se prestižní konference Falling Walls Science Summit, kde se setkávají lídři vědy, obchodu a legislativy
  • Získáte přístup na inspirativní setkání s ostatními účastníky konference Falling Walls Science Summit