Na FIT proběhl první ročník soutěže HackFIT

5. 3. 2020

Na fakultě proběhl ve dnech 28.–29. 2. 2020 historicky první ročník technologického hackathonu HackFIT. Soutěže zaměřené na virtuální realitu, umělou inteligenci, robotiku a práci s otevřenými daty se zúčastnilo přes 60 soutěžících ze středních a vysokých škol.

HackFIT byl skvělou příležitostí pro 14 soutěžních týmů, jak využít technologické vybavení fakulty, vstřebat know-how mentorů a zvítězit v jedné ze tří kategorií témat: Umělá inteligence, IoT a robotika, Práce s open data a softwarové aplikace.

Absolutním vítězem a také výhercem kategorie Práce s Open Data a softwarové aplikace byl tým foo z Univerzity Hradec Králové. Za svůj projekt „Aplikace pro přenosná zařízení ve výrobním procesu“ si odnesli hlavní cenu 50 tis. Kč od Škoda Auto, 10 tis. Kč na nákup v Alza.cz od Profinit a exkurzi do veřejnosti nepřístupných výzkumných prostorů SAB Aerospace.