Tým studentů obsadil 3. místo v hackathonu HackPrague 2020

10. 12. 2020

Tým studentů pod názvem StayFIT obsadil třetí místo v soutěži HackPrague 2020. Hlavní myšlenkou jejich projektu EduVest bylo vytvořit vzdělávací platformu pro všechny uživatele online bankovnictví. Za svůj projekt si odnesli odměnu 10 tis. Kč. Tématem akce byly finanční technologie.

Vladislav Morkovnik, Anna Husieva, Daniil Poletaev a Nikita Mortuzaiev dohromady tvořili tým StayFIT. Na hackathonu s mezinárodní účastí se jim s jejich projektem EduVest podařilo dosáhnout na třetí místo.

Hlavní myšlenkou projektu bylo vytvořit vzdělávací platformu formou aplikace pro všechny uživatele online bankovnictví. Tato aplikace pomůže lidem se naučit, jak efektivně spravovat své finance a sledovat jejich růst. V budoucnu by studenti týmu StayFIT chtěli tuto aplikaci integrovat do ekosystému banky pro usnadnění práce a získání statistik potřebných ke sledování finančního růstu.

HackPrague je největší mezinárodní hackathon, který tentokrát probíhal v onlině podobě. Zúčastnili se jej odborníci ze zahraničí či domova. Během více jak 24 hodin zde soutěžící mohli uplatnit svoje studiem nabyté vědomosti v praxi.