Studenti navrhli vylepšení života ve městě na Letní škole Design Sprint

31. 8. 2021

Během 5 dnů navrhli studenti středních škol projekty pro lepší život ve městě za pomoci digitálních technologií. Své nápady dovedli až k návrhu produktu díky metodě Design Sprint od společnosti Google. Letní škola Design Sprint proběhla na FIT ČVUT ve dnech 2.–6. 8. 2021.

24 studentů a studentek středních škol se zájmem o moderní digitální technologie, design a jejich využití absolvovalo Letní školu Design Sprint. Účastníci své nápady na projekty během pouhých 5 dní dovedli až do fáze otestovaného prototypu produktu. Jak na ideaci, prototypování i testování za pomoci technologií, jako jsou virtuální a rozšířená realita nebo vizualizace, ukázali středoškolákům mentoři z řad odborníků na FIT ČVUT.

Již v průběhu kurzu jeden z šesti výsledných projektů dostal zelenou pro budoucí realizaci. Projekt ekologické edukační hry  se bude dále rozvíjet ve spolupráci s Dendrologickou zahradou v Průhonicích. Cílem je vyvinout mobilní herní aplikaci, kde se návštěvníci zahrady zábavnou formou naučí poznávat dřeviny zde rostoucí.

„Cílem projektu je změna postojů k přírodě díky edukaci v oblasti ekologie, dendrologie a dalších přírodních nauk,“ říká k dendrologické aplikaci Ing. Jiří Chludil, mentor týmu.

Další projekty řešily například problematiku hluku a znečištění městského prostoru v souvislosti s automobilovou dopravou, sdílené mezigenerační bydlení založené na vztahu senior–student, využití stávající světelné instalace v kampusu ČVUT, sdílené nakupování nebo hlášení závad ve městě.

Více o akci

Za obsah stránky zodpovídá: Bc. Veronika Dvořáková