Fakulta informačních technologií ČVUT otevírá dveře svých laboratoří zájemcům o studium

Možnost více poznat Fakultu informačních technologií ČVUT v Praze se blíží. Den otevřených dveří FIT se uskuteční v sobotu 9. 12. 2017 od 10.00 do 16.00 hodin v Nové budově ČVUT na adrese Thákurova 9 v pražských Dejvicích. Uchazeče o studium čeká nabitý program – možnost získat cenné informace o přijímacím řízení i jednotlivých studijních oborech, prohlídka výukových prostor i specializovaných laboratoří fakulty, komentovaná prohlídka Nové budovy ČVUT i Národní technické knihovny, setkání se zástupci studentských klubů, informace o možnostech praxe při studiu a mnoho dalšího. Den otevřených dveří nabízí také skvělou příležitost setkat se osobně s vyučujícími a studenty.

„Fakulta nabízí kvalitní zázemí a špičkové vybavení. Studenti čerpají znalosti a zkušenosti od vyučujících, kteří jsou experty ve svém oboru a uznávanými odborníky. Získají tak znalosti, které je připraví na kariéru v Čechách i v zahraničí, ve flexibilním oboru patřícímu k nejžádanějším na trhu. Věřím, že návštěvníci Dne otevřených dveří získají cenné informace pro klíčové rozhodování o své profesní budoucnosti,“ uvedl děkan fakulty doc. RNDr. Ing. Marcel Jiřina, Ph.D.

Hlavním bodem programu Dne otevřených dveří je prezentace bakalářského studijního programu Informatika a jeho oborů, která proběhne v 10 a 13 hodin. Další užitečné informace mohou zájemci získat u informačního stánku u vstupu do budovy a také u prezentačních stánků jednotlivých oborů v přilehlém atriu. Kromě mnoha praktických informací se návštěvníci mohou těšit na program v jednotlivých laboratořích. Čeká je setkání s humanoidním robotem NAO a jeho dovednostmi, které ho studenti FIT naučili. V laboratoři počítačové grafiky otestují aplikaci Dráček, která slouží k interaktivnímu vzdělávání dětí. Budou mít také možnost sami ovládat mobilní robotickou platformu, ta využívá 3D snímání nebo vyluštit špatně zašifrovanou zprávu. Prezentovány budou také projekty zabývající se například umělou inteligencí a strojovým učením. Z načrtnutého programu je zřejmé, že hlavní prioritou FIT, kterou se daří dlouhodobě naplňovat, je propojení univerzitního vzdělání s praxí.

Kompletní informace o programu naleznete na webových stránkách http://fit.cvut.cz/dod.