Zapadněte mezi nás na Dni otevřených dveří Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze

27. 1. 2020

Dveře do světa IT otevře všem Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve středu 29. ledna 2020. Zájemci o tituly Bc., Ing. a Ph.D. mají příležitost díky pojetí akce v duchu legendární hry Tetris zjistit, zda mají chuť zapadnout mezi studenty FIT ČVUT. Návštěvníci také mohou vstoupit přes virtuální realitu do historie měst, která v minulosti patřila českým královnám.

Kromě přednášky o bakalářském, magisterském i doktorském studiu se návštěvníci mohou těšit na atraktivní program. V laboratořích se setkají s humanoidními roboty Pepper a NAO nebo si vyzkouší, proč je důležité etické hackování. Testovat se bude bezpečnost čipových karet a představí se i výsledky grafických projektů na obrazovce s rozlišením 8K+. Fakulta zde představí také svou historicky první Laboratoř 3D tisku prostřednictvím interaktivní ukázky.

V doprovodném programu se návštěvníci mohou přenést do virtuální reality světů, které tvoří studenti FIT ČVUT, nebo se zapojit do soutěže FIKS, a získat tak programátorské dovednosti i přijetí bez přijímacích zkoušek. Relax nabídne RetroHerna, kde na nadšence čeká hra Tetris a další staré herní klasiky.

U prezentačních stánků jednotlivých studijních specializací, kde se zájemci o studium dozví podrobnosti přímo od vyučujících nebo od studentů. Na stánku Studentské unie ČVUT návštěvníci zcela bez obalu odhalí, jaký je život vysokoškoláka. Jednou ze stěžejních priorit fakulty je spolupráce s průmyslem. Stánek s tímto tématem prozradí, jak získat praxi v zajímavých firmách při studiu.

Součástí Dne otevřených dveří budou také komentované prohlídky Národní technické knihovny, kde má FIT svou učebnu, a prostor fakulty v Nové budově ČVUT.