Student FIT ČVUT Ondřej Cach je mistr světa v Excelu

Student Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze se stal letošním mistrem světa v Excelu v soutěži MOS World Championship v Kalifornii. Z milionu přihlášených studentů ze 60 zemí světa se dostal do finále a stal se již dvojnásobným mistrem světa v programech Microsoft Office. Plánuje se i nadále v programech Microsoft zdokonalovat a své dovednosti předávat dál.

Do světového finále, které se konalo 24.–27. července 2022, se dostal Ondřej Cach již potřetí. V roce 2019 se účastnil finále v kategorii Microsoft PowerPoint v New Yorku, odkud si odvezl stříbro, o dva roky později se stal světovým šampionem v kategorii Microsoft Word, kdy se akce konala v online formě. Letos se mohl Ondřej soutěže účastnit naposledy, protože již soutěžil ve všech programech Microsoft Office a soutěže v každé kategorie je možné se zúčastnit pouze jednou.

Soutěžící letošního ročníku měli za úkol vypracovat dva projekty. V prvním projektu se museli na čas co nejvíce přiblížit danému zadání. V druhém, kreativnějším projektu na dané téma, letos bylo skills gap, měli soutěžící volnější ruku i více času. První projekt vyhodnocoval počítač, druhý odborná porota. V kreativnější části mohl každý soutěžící ukázat v čem vyniká a co vše v daném programu umí. Projekt se připravoval pro reálného klienta a Ondřej exceloval v obou soutěžních projektech.

 „Kreativnější část projektu mě bavila o něco více. Líbí se mi, že při ní každý student může ukázat svoje dovednosti, to, v čem vyniká, co vše v daném programu umí. Připravovali jsme tento projekt pro reálného klienta, a proto zadaná úloha nepůsobila uměle,“ popisuje Ondřej.

Ondřej si jako vítěz kromě věcných cen odvezl finanční odměnu. Na FIT ČVUT studuje bakalářský obor Bezpečnost a informační technologie, studium v zahraničí ho v tuto chvíli neláká.