Letní škola IT 2021

FIT ČVUT v Praze

Rezervace

Pro uchazeče

V učebnách naší fakulty se koná další ročník Letní školy IT od organizace Czechitas. Jedná se o týdenní kurz pro dívky ze středních škol, během kterého mohou nahlédnout do světa IT. Účastnice se naučí základy programování, kódování i počítačové grafiky. Program je doplněm exkurzemi do laboratoří fakulty a technologických IT firem.

Web akce

Program

Během letní školy se dívky seznámí se základy různých IT disciplín. Naučí se vytvořit jednoduché webové stránky pomocí HTML a CSS, pracovat s grafickými programy, upravovat fotky, pracovat s IoT nebo naprogramovat základní funkce pro webové aplikace. Praktické dovednosti získají také v laboratořích fakulty a na exkurzích v předních IT firmách.

Po intenzivních čtyřech dnech vzdělávání čeká v pátek účastnice soutěžní hackathon, během kterého si nové znalosti vyzkouší na vlastním projektu. Celá akce vyvrcholí slavnostním galavečerem, během kterého studentky svou práci prezentují před odbornou porotou z ČVUT a firem.