Inovační ideathon UniHack podpoří vzdělávání

16. 2. 2021

Ve dnech 5.–7. 3. 2021 FIT ČVUT organizuje mezinárodní inovační online ideathon UniHack 2021. Studenti a akademici spojí své síly s odborníky, aby pomohli vylepšit vzdělávací systém. Cílem akce je vymyslet inovace, které pomohou studentům a univerzitám lépe hodnotit a využít znalosti a zkušenosti absolventů, vylepšit propojování studentů s praxí a navazovat dlouhodobé spolupráce. 

Ideathon neboli ideový hackathon UniHack je příležitost pro instituce či subjekty přednést problém inovátorům, kteří vymyslí vhodné řešení implementovatelné do praxe. Výsledkem by měly být nové nápady na vylepšení zavedeného vzdělávacího systému a školství. Zapojit se může každý. Stačí přihlásit sebe nebo svůj tým do 4. 3. 2021. UniHack bude rozdělen na tři kategorie: Skills and learning certificates, Matchmaking and exchanging knowledge a Project based learning. Vítězné týmy v jednotlivých kategoriích získají ceny v celkové hodnotě 40 000 Kč.

Na ideathonu budou fungovat také mentoři, lidé z praxe z rozmanitých oborů, kteří týmům s jejich projekty pomohou odborně. Jako motivace inovátorům poslouží krom neocenitelné spolupráce se zkušenými experty a následného uplatnění na výsledných projektech i možné ocenění od organizátorů či partnerů akce. Jako témata projektů organizátoři zvolili kromě inovací pro samotné univerzity také inovace pro absolventy. Akce proběhne ve spolupráci s prg.ai, Unico.ai a CEE Hacks. UniHack bude probíhat v anglickém jazyce.

Za obsah stránky zodpovídá: Bc. Veronika Dvořáková