FIT nabízí pomoc v souvislosti se situací na Ukrajině

30. 1. 2023

Naším cílem je co nejlépe pomoci všem, kteří jsou zasaženi válečným konfliktem na Ukrajině. FIT se snaží vyjít vstříc našim studentům, kteří to potřebují. Vypisujeme nabídky na volné pracovní pozice a přehledně informujeme o možnostech, jak pomoci.

Pomoc studentům FIT Jak pomoci Ukrajině

Pomoc studentům FIT

V rámci možností nabízíme i volná pracovní místa a následující pomoc, nesouvisející přímo s výukou:

• Psychologická či právní pomoc v rámci poradenských center, konkrétně CIPS a ELSA.
  • Pomoc se zařizováním či prodlužováním víz na visa@isc.cvut.cz.

Důležité kontakty

• Informační linka pro ukrajinské občany je +420 974 801 802, e-mail je ukrajina@mvcr.cz.
  • Krizová linka pro studenty a zaměstnance ČVUT v ukrajinštině, angličtině i češtině: pondělí–neděle, 9:00–19:00, tel. +420 771 227 994.
  • Všeobecné problémy můžete komunikovat v ukrajinském jazyce přes ukrajina@cvut.cz.

Jak pomoci Ukrajině

Přichází řada podnětů od zaměstnanců či studentů FIT. Nabízejí nákupy vybavení, finanční a nefinanční sbírky, psychologickou pomoc, ubytování a další. Jsme rádi, že takové podněty přicházejí. Řada ověřených organizací se těmto oblastem věnuje. Fakulta podporuje právě tyto organizace, které mají kontakty a vědí, co je potřeba.