Tools for thought: Jak lépe přemýšlet s pomocí digitálních nástrojů?

Co je metoda zettelkasten nebo myšlenkový algoritmus? Poslouchejte nový díl fakultního podcastu Jedničky a Nuly.

Co je metoda zettelkasten nebo myšlenkový algoritmus? Jaké existují poznámkové aplikace a co jsou výhody nelineárního psaní poznámek? O tom všem s Ing. Eliškou Šestákovou, Ph.D., členkou Katedry teoretické informatiky FIT ČVUT

„ V současné době vnímáme tlak z množství informací a cítíme to přetížení tak moc, až už si říkáme, že to musíme začít řešit. “

Eliška je vášnivá poznámkářka, nadšená fanynka systémů a organizace a věčně zvídavá akademička. Více o ní na www.eliskasestakova.cz

Můžete hlasovat až pro pět podcastů, minimálně pro jeden. Vybírat můžete ze všech českých podcastů, které vydaly alespoň jeden díl v termínu od 1. 5. 2023 až po 1. 5. 2024. Jako hlasující můžete vyhrát hodnotné ceny. Vyhrává ten, jehož hlasy byly doručeny jako v pořadí 333., 3 111., 23 000. nebo 45 000.

Hlasujte pro fakultní podcast Jedničky a Nuly, a podpořte tak naše odborníky z FIT, kteří v podcastu jednou měsíčně odpovídají na otázky ze světa jedniček a nul. Podcast moderuje známá popularizátorka vědy Sara Polak. Sara je původem archeoložka a evoluční antropoložka, která popularizuje a demystifikuje umělou inteligenci pro širokou veřejnost. Znělku k podcastu vytvořil hudební producent a absolvent fakulty Jakub Baierl vystupující pod uměleckým jménem Bariel.

HLASOVAT